Reportaż

„Szansa” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 08:00
– Ludzie muszą wiedzieć, że jak idą do szpitala, to nawet jak będą mieli niewielką szansę, to tę szansę im się da… – przekonuje prof. Wojciech Maksymowicz.
Audio
W Klinice Budzik dla dorosłych wybudzono do tej pory już 27 osób.
W Klinice "Budzik" dla dorosłych wybudzono do tej pory już 27 osób. Foto: Shutterstock/KC Jan

W listopadzie zeszłego roku pan Sławomir, Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii, przeszedł zawał. Trafił do szpitala w Plymouth, gdzie zapadł w śpiączkę. Po kilku miesiącach tamtejsi lekarze uznali, że mózg pacjenta został na tyle poważnie uszkodzony, że wystąpili z wnioskiem do sądu o wycofanie wszystkich zabiegów podtrzymujących życie mężczyzny. Prof. Wojciech Maksymowicz z Kliniki "Budzik" dla dorosłych w Olsztynie zaoferował pomoc pacjentowi. Niestety, Brytyjczycy nie zgodzili się na transport pana Sławomira do Polski. Mężczyzna zmarł 26 stycznia.

– Ludzie muszą wiedzieć, że jak idą do szpitala, to nawet jak będą mieli niewielką szansę, to tę szansę im się da… – przekonuje prof. W. Maksymowicz. Opowiada o swojej pracy i codzienności pacjentów z „Budzika”. W reportażu wystąpili również: Agnieszka Łagodzińska, Sylwia Smiszek, Katarzyna Gut, Natalia Dąbrowska, Renata Wojnarowska, Daniela Romanowska, Ewa Błaszczyk – założycielka Fundacji „Akogo?”, Renata Szpaczyńska – siostra pana Sławomira.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Szansa” na antenie radiowej Trójki we wtorek 2 lutego ok. godz. 14.10.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak