Reportaż

„Historie z Budzika” – reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 12:55
– Jest u nas takie powiedzenie: nadzieja powinna umierać ostatnia – mówi Daniela Romanowska, pielęgniarka z Kliniki „Budzik” dla dorosłych w Olsztynie. 
Audio
  • Historie z Budzika - reportaż Antoniego Rokickiego
Klinika Budzik dla dorosłych w Olsztynie działa od grudnia 2016 roku. Zdjęcie ilustracyjne
Klinika "Budzik" dla dorosłych w Olsztynie działa od grudnia 2016 roku. Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Photographee.eu

W listopadzie zeszłego roku pan Sławomir, Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii, przeszedł zawał. Trafił do szpitala w Plymouth, gdzie zapadł w śpiączkę. Po kilku miesiącach tamtejsi lekarze uznali, że mózg pacjenta został na tyle poważnie uszkodzony, że wystąpili z wnioskiem do sądu o wycofanie wszystkich zabiegów podtrzymujących życie mężczyzny. Prof. Wojciech Maksymowicz z Kliniki "Budzik" dla dorosłych w Olsztynie zaoferował pomoc pacjentowi. Niestety, Brytyjczycy nie zgodzili się na transport pana Sławomira do Polski. Mężczyzna zmarł 26 stycznia.

– Ludzie muszą wiedzieć, że jak idą do szpitala, to nawet jak będą mieli niewielką szansę, to tę szansę im się da… – przekonuje prof. Wojciech Maksymowicz, dyrektor Kliniki. Opowiada o swojej pracy i codzienności pacjentów z „Budzika”. W reportażu wystąpili również: Agnieszka Łagodzińska, Sylwia Smiszek, Katarzyna Gut, Natalia Dąbrowska, Daniela Romanowska, Monika Soliwodzka, Robert Zieliński, Renata Wojnarowska, Ewa Błaszczyk – założycielka Fundacji „Akogo?”, Renata Szpaczyńska – siostra pana Sławomira, Katarzyna Wrońska, Tomasz Wroński.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Antoniego Rokickiego „Historie z Budzika” na antenie radiowej Jedynki w piątek 5 lutego ok. godz. 23.10.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak