Reportaż

"Jaramy się wszyscy" - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 14:27
III LO we Wrocławiu jest w pierwszej dziesiątce szkół w Polsce rankingu "Perspektyw". Młodzież startuje w olimpiadach przedmiotowych, a także w zawodach sportowych i zajmuje czołowe lokaty. W III LO jest teatr Scena 37, który prowadzi polonista Dariusz Romanowski. Uczniowie chętnie chodzą do szkoły i sami opowiadają, że panuje w niej niezwykła atmosfera. Do liceum zdają dzieci, a nawet wnuki byłych absolwentów. Skąd ta magia wrocławskiej Trójki?
Audio
  • "Jaramy się wszyscy" - reportaż Magdy Skawińskiej
III LO we Wrocławiu
III LO we WrocławiuFoto: Magda Skawińska

Plac Świętego Piotra PAP 1200.jpg
"Czas przesiewu" - reportaż Magdaleny Skawińskiej. [POSŁUCHAJ]

Posłuchaj
30:30 "Jaramy się wszyscy" - reportaż Magdy Skawińskiej "Jaramy się wszyscy" - reportaż Magdy Skawińskiej

Co przyciąga młodzież? Skąd kadra nauczycielska, której przy znikomym prestiżu zawodu, przy słabych zarobkach ciągle się chce? Szkoła obchodzi w tym roku 75-lecie. Została założona w 1946 roku, kiedy jeszcze we Wrocławiu mieszkali Niemcy. Niewątpliwy wpływ na rozwój szkoły miało trzech dyrektorów:  Antoni Zięba, Daniel Manelski i Michał Głowacki.


Czytaj także

Przedwojenna Warszawa w kolorze. Jak powstał wyjątkowy film? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 14:30
Warszawski fotograf i informatyk, Mariusz Zając, nie marnował czasu spędzonego w domu z powodu pandemii. Wolny czas poświęcił starym zdjęciom i filmom dokumentującym stolicę. Za pomocą specjalnych programów komputerowych tchnął w nie nowe życie.
rozwiń zwiń