Reportaż

"Słowa jak powietrze" - reportaż Czesławy Borowik o Bohdanie Zadurze

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 08:25
We wtorkowy wieczór wyruszyliśmy do Puław, gdzie poznaliśmy Bohdana Zadurę - wybitnego poetę, prozaika, tłumacza i krytyka literackiego. O bohaterze naszego reportażu opowiedzieli przyjaciele z kwartalnika literackiego "Akcent", z którym był i jest związany nadal, choć od siedemnastu lat równocześnie pełnił funkcję redaktora naczelnego "Twórczości".
Audio
  • "Słowa jak powietrze" - reportaż Czesławy Borowik
Bohdan Zadura
Bohdan Zadura Foto: Wlodzimierz Wasyluk / Forum

Czytaj też:
Szczebrzeszyn FREE 1200.jpg
O chrząszczu, który powinien być świerszczem

Bohdan Zadura urodził się 18 lutego 1945 roku w Puławach. Zadebiutował w roku 1962, na łamach miesięcznika "Kamena". W maju tego roku Bohdan Zadura został wyróżniony przez miesięcznik "Literatura na świecie". Choć w swojej karierze związany był z wieloma miastami - Kazimierzem, Lublinem i Warszawą, zawsze wraca do rodzinnych Puław.

Posłuchaj też:

***

Reportaż "Słowa jak powietrze" autorstwa Czesławy Borowik został wyemitowany na antenie Programu 1 we wtorek (8.06) o godz. 23.10. Zapraszamy do wysluchania dołączonego nagrania. 

Czytaj także

"Czy to On wśród nas" - Czesława Borowik

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 16:05
Czy i jak twórczość Henryka Sienkiewicza żyje w jego rodzinnych stronach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jedyny taki" - Czesława Borowik

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 21:10
Krzysztof Bloch - warszawski mistrz od zegarów antycznych - interesuje się legendą Antoniego Norberta Patka, światowej sławy zegarmistrza sprzed ponad 150 lat.
rozwiń zwiń