Reportaż

"Dobro nadrzędne" - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 19:05
Wrocław żyje sprawą wybudowania prywatnego akademika w miejscu dawnego basenu, położonego na terenach olimpijskich. Projekt kompleksu i jego autor, Richard Konwiarz, zostali nagrodzeni podczas Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles w 1932 roku. Jak się okazuje, ochroną konserwatorską objęty był jedynie obszar terenów olimpijskich. Sam basen nie został indywidualnie wpisany do rejestru. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pxhere.com/CC0 Domena publiczna

***

Reportaż "Dobro nadrzędne" autorstwa Magdy Skawińskiej został wyemitowany w środę (14.07) o godz. 18.45 na antenie Programu 3 Polskiego Radia. 

Czytaj także

Reportaż "Wakacje po lockdownie". Jak wygląda tegoroczna turystyka? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 19:07
Tęsknota za podróżami i poznawaniem nowych miejsc jest w tym roku szczególnie silna. Chętnych na wakacyjne wojaże nie brakuje. Większość decyduje się jednak na wyjazdy krajowe. Jednym z chętniej wybieranych kierunków są Tatry i Zakopane. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia Piotra Biankowskiego. Reportaż "Kilkadziesiąt kilometrów wpław" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 19:08
Piotr Biankowski przepłynął kanał La Manche. Na brzegu zbiornika czekał na tę możliwość aż dziesięć dni. Były rugbista Arki Gdynia, dziś triathlonista i jeden z najlepszych na świecie pływaków ekstremalnych, w nocy z piątku na sobotę zakończył próbę sukcesem. Co motywuje go do podejmowania tak niezwykłych wyzwań? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hubert Hurkacz. Reportaż "Po trawie do gwiazd" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 19:03
Hubert Hurkacz był o krok od tego, by zostać pierwszym w historii polskim tenisistą, który awansuje do wielkoszlemowego finału w singlu. Na trawiastych kortach w Londynie pokonał pięciu rywali, m.in. wicelidera rankingu ATP Rosjanina Daniła Miedwiediewa czy legendarnego Szwajcara Rogera Federera.
rozwiń zwiń