Reportaż

"W górę serca" - reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 22:33
Za cztery dni, 12 września, odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego. –​ Postać kardynała od zawsze była bliska mojej rodzinie... – opowiada Ewelina Chełstowska, założycielka Klubu Urzekająca.pl. Pewnego dnia, będąc w jednym z warszawskich antykwariatów, trafiła na książkę "Godność kobiety" autorstwa Prymasa Tysiąclecia.
Audio
Kardynał Stefan Wyszyński
Kardynał Stefan WyszyńskiFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Zafascynowana lekturą, postanowiła przekazywać treści kardynała swoim przyjaciółkom, a także klubowiczkom: kobietom z Polski i zagranicy. – Te treści są ponadczasowe, bardzo aktualne i potrzebne naszemu pokoleniu kobiet – uważa bohaterka reportażu. Udało się jej nakłonić jedno z wydawnictw do wznowienia książki kardynała. 

***

Reportaż "W górę serca" autorstwa Antoniego Rokickiego został wyemitowany w środę (8.09) o godz. 21.15 na antenie radiowej Czwórki. 

Czytaj także

"Wierzę gorąco, że doczekamy tego dnia". Kard. Nycz o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 14:13
Kardynał Kazimierz Nycz podczas Święta Dziękczynienia wyraził nadzieję na rychłą beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość miała się odbyć dziś na pl. Piłsudskiego w Warszawie, jednak ze względu na pandemię koronawirusa została przesunięta na nieokreślony termin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Postać kardynała Wyszyńskiego. O. Tasiemski: dzięki jego zapiskom możemy się dowiedzieć jak postrzegał świat

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 08:38
- Ukazują się jego zapiski, więc mamy również okazję spojrzeć na jego wnętrze i na to, jak on postrzegał świat i z jakimi wyzwaniami musiał się mierzyć - powiedział w Polskim Radiu 24 ojciec Stanisław Tasiemski, dominikanin. Duchowny przybliżył postać kardynała Stefana Wyszyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Był spójny w tym, jak żył i co mówił, na tym polegała jego wielkość". Prof. Kucharczyk o Prymasie Wyszyńskim

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 11:30
- Prymas Stefan Wyszyński bezpośrednio zetknął się z komunizmem i narodowym socjalizmem niemieckim i mówił o nich jako o zorganizowanej nienawiści do Boga - powiedział w Polskim Radiu 24 historyk prof. Grzegorz Kucharczyk.
rozwiń zwiń