Reportaż

"To był dzień" - reportaż Ewy Michałowskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 07:12
11 września mija 20. rocznica tragicznego zamachu terrorystycznego na wieżę WTC w Nowym Jorku. Audycja jest wstrząsającym zapisem tych zdarzeń, widzianych oczyma Polki, która pracowała na 82. piętrze pierwszej wieży WTC. 
Dwie bliźniacze wieże WTC
Dwie bliźniacze wieże WTC Foto: Pixabay

Two_fire_fighters_looking_into_car_while_another_New_York_City_fire_fighter_pulls_water_hose_from_fire_truck_(29340078891).jpg
Cios w serce Ameryki. 20. rocznica zamachów na World Trade Center

Wielu jej kolegów z pracy straciło wówczas życie. Ona uratowała się cudem - w ostatniej chwili opuściła płonący budynek. Obrazy dramatycznej walki o życie splatają się z opisami przypadków niezwykłej, ludzkiej solidarności i otwartości na innych w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Właściwie jest to traktat o człowieczeństwie.

Czytaj również: 

***

Reportaż pt. "To był dzień" autorstwa Ewy Michałowskiej został wyemitowany w piątek (10.09) o godz. 0.35 na antenie Programu 1. 

Zobacz więcej na temat: Nowy Jork WTC Ewa Michałowska

Czytaj także

Sujo John: człowiek, który przeżył zamach na WTC

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 23:50
Poranek 11 września 2001 był ciepły, zapowiadał się piękny dzień. Sujo John ucałował żonę na pożegnanie i jak co dzień, wyszedł do pracy. Przez okno swojego biura na 81. piętrze północnej wieży WTC spoglądał z dumą na Statuę Wolności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak terrorystyczny na World Trade Center. Pojawiło się nowe niepublikowane dotąd nagranie

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 11:21
Na kilka dni przed 17. rocznicą zamachów terrorystycznych na WTC w Nowym Jorku na Youtube ukazało się prawie półgodzinne, dotąd niepublikowane nagranie zrealizowane przez dziennikarza Marka LaGanga, który w tamtym czasie pracował dla CBS News. 
rozwiń zwiń