Reportaż

"Jak ona może z nim być?" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 10:05
Ona, on i wielka miłość. Lubimy takie scenariusze. Zakochani, planują ślub i dzieci. Jest jednak jedno ale: jedno z nich jest osobą z niepełnosprawnością.
Audio
  • "Jak ona może z nim być?" - reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/LightField Studios

Cały czas żyjemy w stereotypach, że tacy ludzie powinni zajmować się wyłącznie swoim kalectwem. Dlaczego my, jako społeczeństwo, nie patrzymy przychylnie na takie związki? Przecież każdy ma prawo do miłości.

Wojciech Sawicki i Agata Tomaszewska, interablistyczna para jako "Life on Wheelz" prowadzi prężną działalność socialmediową na rzecz społecznej akceptacji osób z niepełnosprawnościami. A wszystko zaczęło się od fundacji AVALON, która od początku swojej działalności podjęła walkę ze stereotypami dotyczącymi osób z niepełnosprawnościami, pokazując, że w takiej grupie może się znaleźć każdy z nas…

***

Reportaż zatytułowany "Jak ona może z nim być?" autorstwa Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej został wyemitowany w czwartek (7.10) o godz. 18.45  na antenie Programu 3. 

Czytaj także

Od filmów do pracy w kosmosie. Historia wrocławskich studentów [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 18:42
– To jedna z tych wielkich idei, które powstały na serwetce w restauracji. Część z nas miała pewne podstawy związane z górnictwem i postanowiliśmy przesunąć to myślenie w kosmos. Zrobić projekt wiercenia w asteroidach, które mogą kiedyś być dla nas źródłem cennych surowców – opowiada bohater reportażu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Frida w krzakach". Niezwykły sklep zrodzony z marzeń [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 19:00
Na wrocławskiej wyspie Tamka, w otoczeniu drzew, stoi przyczepa kempingowa z namalowaną ogromną podobizną Fridy Kalho, sławnej meksykańskiej malarki z pierwszej połowy XX wieku. Wewnątrz mieści się nietypowy sklep z używanymi ciuchami prowadzony przez Agnieszkę Katyńską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tylko koni żal [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 18:57
W ostatni piątek na trasie wiodącej do Morskiego Oka kulawy koń zaprzężony do bryczki, ponaglany przez woźnicę, wiózł turystów. O zdarzeniu poinformowali aktywiści z fundacji Viva. Turyści często korzystają tam z wozów ciągniętych przez konie, którym – ze względu na zmęczenie – zdarza się przewracać.
rozwiń zwiń