Reportaż

"Fotografowałem pana Tadeusza" - reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 08:00
Adam Hawałej to wieloletni fotoreporter Centralnej Agencji Fotograficznej. Podczas pracy zetknął się z Tadeuszem Różewiczem, którego przez wiele lat fotografował. Nie tylko podczas oficjalnych uroczystości, ale również podczas prywatnych spacerów.
Audio
  • "Fotografowałem pana Tadeusza" - reportaż Magdy Skawińskiej
Album Adama Hawałeja
Album Adama Hawałeja Foto: M. Skawińska

To właśnie Adam Hawałej jest autorem słynnego zdjęcia Tadeusza Różewicza z tygrysem  zrobionego we wrocławskim ZOO. Mało kto wie, że chwilę później Adam Hawałej zrobił zdjęcie poety z kotkiem. Te i inne fotografie znalazły się w albumie wydanym z okazji setnej rocznicy urodzin poety. Zdjęcia agencyjne żyją krótko. Fotografie zrobione Tadeuszowi Różewiczowi mają szanse zostać w zbiorowej pamięci na lata. 

***

Reportaż "Fotografowałem pana Tadeusza" autorstwa Magdy Skawińskiej został wyemitowany w poniedziałek (12.10) o godz.18.45 na antenie Programu 3. 

Czytaj także

W królestwie Ducha Bielucha. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 19:00
Zabytkowa kopalnia kredy, czyli popularne chełmskie podziemia kredowe, przeżywa prawdziwy najazd turystów. Jednak średniowieczne kredowe labirynty przyciągnęły też naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy przy użyciu nowoczesnych narzędzi eksplorują m.in. nieudostępnione korytarze. Co ciekawego można znaleźć pod chełmską starówką?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na cześć różnorodności narodowej. Reportaż "Murale pamięci" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 19:03
W ramach projektu "Cichy Memoriał" zaplanowano realizację dziesięciu murali. Powstaną one na budynkach i drewnianych stodołach, upamiętniając różnorodności narodowe i wyznaniowe regionu. W tym te związane z kulturą Polaków, Łemków i Żydów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związki osób z niepełnosprawnościami. "Wszyscy chcemy być kochani" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 18:45
– Długo byliśmy po prostu parą, zanim zdecydowaliśmy się na ślub i powiedzenie, że sobie, że chcemy być razem do końca życia i tworzyć rodzinę, mieć dzieci – mówi, opowiadając o swoim małżeństwie mama dwójki dzieci, która sama od urodzenia jest niepełnosprawna ruchowo. 
rozwiń zwiń