Reportaż

"Z Lolkiem przez świat" - reportaż Julii Rozbieckiej

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 15:50
Oba Lolki są szmaciane i dość wiekowe. Mają już przecież sześć lat. Jeden z nich ma na głowie czuprynę z żółtej włóczki, a drugi nosi piuskę. To szmaciane pacynki, które w warszawskim przedszkolu Lolek pomagają opowiadać dzieciom o otaczającym je świecie.
Audio
  • "Z Lolkiem przez świat" - reportaż Julii Rozbieckiej
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/ Łukasz Kowalski

W przeddzień obchodów kolejnego, 21. Dnia Papieskiego, Julia Rozbiecka odwiedziła przedszkole "Lolek", które absolwenci Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" sześć lat temu otworzyli na warszawskim Mokotowie. Przedszkolaki z "Lolka"  po swojemu przygotowują się tam do papieskiej uroczystości.

***

Reportaż pt. "Z Lolkiem przez świat" autorstwa Julii Rozbieckiej został wyemitowany w środę (13.10) o godz. 18.45 na antenie Programu 3. 

Czytaj także

W królestwie Ducha Bielucha. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 19:00
Zabytkowa kopalnia kredy, czyli popularne chełmskie podziemia kredowe, przeżywa prawdziwy najazd turystów. Jednak średniowieczne kredowe labirynty przyciągnęły też naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy przy użyciu nowoczesnych narzędzi eksplorują m.in. nieudostępnione korytarze. Co ciekawego można znaleźć pod chełmską starówką?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na cześć różnorodności narodowej. Reportaż "Murale pamięci" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 19:03
W ramach projektu "Cichy Memoriał" zaplanowano realizację dziesięciu murali. Powstaną one na budynkach i drewnianych stodołach, upamiętniając różnorodności narodowe i wyznaniowe regionu. W tym te związane z kulturą Polaków, Łemków i Żydów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związki osób z niepełnosprawnościami. "Wszyscy chcemy być kochani" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 18:45
– Długo byliśmy po prostu parą, zanim zdecydowaliśmy się na ślub i powiedzenie, że sobie, że chcemy być razem do końca życia i tworzyć rodzinę, mieć dzieci – mówi, opowiadając o swoim małżeństwie mama dwójki dzieci, która sama od urodzenia jest niepełnosprawna ruchowo. 
rozwiń zwiń