Reportaż

"Miasto czy wieś?" - reportaż Dominika Gila

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 06:48
Władze Chełma zainicjowały procedurę przyłączenia do miasta kilku sołectw ościennej gminy, by pozyskać nowe tereny inwestycyjne dla realizacji strategicznych planów rozwojowych. Włodarze gminy oburzeni pomysłem prezydenta Chełma, interpretują go jako "skok na kasę". Sprzeciwiają się planom miasta i wspierani przez mieszkańców - protestują. Konflikt między miastem a wsią eskaluje i odsłania polityczne zabarwienie. 
Audio
Chełm
Chełm Foto: shutterstock.com/DyziO

***

Reportaż zatytułowany "Miasto czy wieś?" autorstwa Dominika Gila został wyemitowany w czwartek (21.10) o godz. 18.45 na antenie Programu 3. 

Czytaj także

Arkady Fiedler i jego podróże (nie tylko) maluchem [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 19:00
Arkady Fiedler zakończył swoją ostatnią wyprawę po najpiękniejszych drogach Europy. Wnuk Arkadego Fiedlera wychował się w muzeum dziadka w Puszczykowie pod Poznaniem, wśród afrykańskich masek, kłów dzikich zwierząt i azteckich totemów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki ojciec, taki syn. Reportaż "Muzyka i matematyka" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 19:10
Ojciec i syn, obaj uczą matematyki, a w wolnym czasie grają w zespole Mizia and Mizia Blues Band. Obaj są cenieni przez uczniów. Zwłaszcza że poza świetnie prowadzonymi lekcjami prowadzą w szkole kółko turystyczne. Nie ma tu mowy sfrustrowanych nauczycielach. Jest zawodowa pasja, humor i chęć do życia. Jaka jest ich tajemnica? 
rozwiń zwiń