Reportaż

"Góralstwo mam we krwi" - reportaż Moniki Chrobak

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 07:20
Od ponad 60 lat kultywuje i pielęgnuje kulturę pienińską. Mowa o Janie Kubiku z Krościenka nad Dunajcem, który jest góralskim krawcem, a także muzykiem ludowym i założycielem Kapeli Jaśka Kubika. Na swoim koncie ma liczne wystawy krajowe oraz wyróżnienia i nagrody w kategorii instrumentalistów i solistów.
Audio
  • "Góralstwo mam we krwi" - reportaż Moniki Chrobak
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/ffolas

Jest m.in. siedemnastokrotnym laureatem I miejsca na "Sabałowych Bajaniach" w Bukowinie Tatrzańskiej. Za swoje zasługi został odznaczony medalem Gloria Artis oraz tytułem Honorowego Obywatela Krościenka nad Dunajcem.

***

Reportaż "Góralstwo mam we krwi" autorstwa Moniki Chrobak został wyemitowany w piątek (22.10) o godz. 0.35 na antenie Programu 1. 


Zobacz więcej na temat: reportaż pieniny góry

Czytaj także

Góry są zawsze groźne [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 18:15
Seria dramatycznych wypadków i kilka ofiar śmiertelnych to dotychczasowy bilans tej zimy w Tatrach. Pod lawiną zginęła dwójka narciarzy, ale także inne wydarzenia niosły za sobą tragiczne wypadki. To po raz kolejny pokazuje, jakie skutki niesie ze sobą brawura i bezmyślność. Dlaczego mimo ostrzeżeń i edukacji w Tatrach wciąż giną ludzie? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej niż warsztaty. "Spotkanie z ikoną" - reportaż Moniki Chrobak [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 09:00
"Z Piotrem i Pawłem wśród pierwszych chrześcijan" to jeden z tematów warsztatów pisania ikon, które zorganizowano w Nowicy, w Beskidzie Niskim. Biorą w nich udział uczestnicy - amatorzy z całej Polski. Nie tylko chcą poznać dawną technikę malarską, ale też wyciszyć się i odpocząć od szybkiego tempa życia, które na co dzień prowadzą.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na cześć różnorodności narodowej. Reportaż "Murale pamięci" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 19:03
W ramach projektu "Cichy Memoriał" zaplanowano realizację dziesięciu murali. Powstaną one na budynkach i drewnianych stodołach, upamiętniając różnorodności narodowe i wyznaniowe regionu. W tym te związane z kulturą Polaków, Łemków i Żydów.
rozwiń zwiń