Reportaż

"Biznes dla wybranych" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 07:45
Reportaż o oszustwie międzynarodowym autorstwa Polki ze szwedzkim paszportem - Joanny S. i jej syna. To zdaniem szwedzkiego syndyka wyłudzenie o wartości aż trzykrotnie większej niż szacuje prokuratura w Polsce, która ocenia szkody na ok 300 mln zł. Reportaż oparty na wywiadach z poszkodowanymi w tej międzynarodowej aferze - głównie Polakami.
Audio
  • "Biznes dla wybranych" - reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego
Joanna S.
Joanna S. Foto: policja.pl/youtube.com/suskiDlaWas-info

Kupowali oni najczęściej tzw. czasowe prawo do posiadania rzeźby, zwabieni obietnicą wysokiego zysku od inwestycji. Oszukano przedsiębiorców, polityków, artystów i zwykłych obywateli. Niektórzy stracili własne  domy czy kredyty hipoteczne zaciągnięte pod ich budowę.

źródło: suski DlaWas-info/Youtube

Audycja pokaże też stosunek opieszałość śledczych i służb specjalnych w ścigania autorów tego biznesu oraz traktowanie mediów usiłujących wyjaśnić kulisy tego oszustwa.

Joanna S.  i jej syn - autorzy biznesu na rzeźbie zostali zatrzymani po ok. trzech latach poszukiwań listem gończym. 

Czy to zatrzymanie  miało związek z nasilonym zainteresowaniem mediów oszustwem, którego autorów nie potrafili odnaleźć śledczy od kilku lat?

***

Reportaż pt. "Biznes dla wybranych" autorstwa Adama Bogoryja-Zakrzewskiego został wyemitowany we wtorek (23.10) o godz. 23.10 na antenie Programu 1. 

Zobacz więcej na temat: Adam Bogoryja-Zakrzewski

Czytaj także

Reportaż "Królowa łapówek" – Adam Bogoryja-Zakrzewski [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 10:00
Była dyrektor jednej ze szkół policealnych w Białymstoku wymuszała łapówki od swoich nauczycieli i pracowników administracji. Opłat za możliwość pracy w szkole żądała też od tych, którzy zarabiali najmniej - kucharek, stróża, sprzątaczek. Nie miała litości nawet dla pracowników samotnie wychowujących niepełnosprawne dzieci.
rozwiń zwiń