Reportaż

"Spełnione marzenie" - reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 07:10
Kiedy śpiewała podczas szkolnych akademii, ludzie przechodzący obok szkoły zatrzymywali się na ulicy i słuchali jej zjawiskowego głosu. Kasia Dereń od dwudziestu lat idzie krętą, muzyczną drogą. Myśl o tym, by wydać debiutancką płytę, pojawiła się w jej głowie blisko dziesięć lat temu. Tyle czasu potrzebowała, aby zakończyć pracę nad autorskimi utworami i znaleźć pieniądze na wydanie albumu "Moje historie". 
Audio
  • "Spełnione marzenie" - reportaż Antoniego Rokickiego
Kasia Dereń i jej debiutancka płyta Moje historie
Kasia Dereń i jej debiutancka płyta "Moje historie"Foto: Antoni Rokicki

– Zdarzyło się coś, o czym marzyłam i nie sądziłam, że uda mi się to zrealizować. Tak naprawdę pewnie sama siebie podkopywałam w tej wierze… A człowiek spełniony to człowiek szczęśliwy... – przyznaje wokalistka, która od lat wspiera artystów, śpiewając w chórkach. Jakie rady chciałaby przekazać młodym twórcom, stawiającym pierwsze kroki w muzycznym show-biznesie? Jak smakuje muzyczne spełnienie? 

W reportażu wystąpili również: Tomasz Szymuś – dyrygent, założyciel zespołu Tomasz Szymuś Orkiestra, Michał Kubasiewicz – manager Kasi Dereń, założyciel wytwórni fonograficznej Music Mind. 

***

Reportaż "Spełnione marzenie", który przygotował Antoni Rokicki, został wyemitowany w środę (24.11) o godz. 18.45 na antenie Programu 3. 

Czytaj także

"Prymas z bliska" - reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 07:07
Prorok, przywódca, mąż stanu – tak o kardynale Stefanie Wyszyńskim mówią wierni. Za kilka dni w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia... Jakie nadzieje z nią wiążemy...?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Historia pod lupą" - reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 21:15
Przeglądają wojskowe archiwa, jeżdżą konno, ćwiczą musztrę i szyją mundury – tak wygląda codzienność wielu rekonstruktorów historycznych. Członkowie Towarzystwa Pamięci 7-go Pułku Ułanów Lubelskich z Mińska Mazowieckiego 10 lat temu postanowili założyć własną grupę rekonstrukcyjną. Przybliżają historię przedwojennej Polski, a także poznają losy własnych przodków... 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moi przyjaciele Powstańcy" - reportaż Antoniego Rokickiego

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 22:07
Adam Dymiński ma 16 lat i jest uczniem Technikum Ogrodniczego w Zespole Szkół nr 39 w Warszawie. Trzy lata temu razem ze znajomymi z klasy wybrał się do Domu Wsparcia dla Powstańców Warszawskich. Szybko przekonał się, że to miejsce, w którym historia spotyka się ze współczesnością.
rozwiń zwiń