X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Życie po końcu świata"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2000 21:05
Polacy w Kazachstanie - problem, który wobec nie kończących się w parlamencie dyskusji wokół Ustawy o Repatriacji i Karcie Polaka, z każdym dniem nabrzmiewa. Autorka wędrowała po Kazachstanie przez blisko dwa miesiące, by pokazać wreszcie tam żyjących Polaków. Reportaż jest kolejnym przyczynkiem do dyskusji na temat "Repatriacja -TAK, ale JAKA?".
Audio
Polacy w Kazachstanie - temat, który w obliczu wciąż toczących się w parlamencie dyskusji, dotyczących Ustawy o Repatriacji i Karcie Polaka, z dnia na dzień zyskuje na aktualności. Biorąc pod uwagę, że na dzień dzisiejszy w Kazachstanie żyje ok. 60 tys. osób narodowości polskiej, trudno pokusić się o jednolity portret tej społeczności. Historia i polityka zdecydowały, że na tę wielką zbiorowość ogromny wpływ wywarły cztery żywioły narodowościowe: polski, ukraiński, rosyjski i kazachski. Reportaż jest kolejnym przyczynkiem do dyskusji na temat " Repatriacja -TAK, ale JAKA?" Autorka przebywała w Kazachstanie przez blisko dwa miesiące, poznawała problemy tamtejszej ludności. Po upadku ZSRR poziom życia znacznie się pogorszył. Ludzie szukają ucieczki od "życia po końcu świata". Często chęć wyjazdu do Polski deklarują osoby, które z tradycją i kulturą polską mają bardzo niewiele wspólnego. Czy względy ekonomiczne powinny być głównym argumentem przy repatriacji?
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak