X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Zielona Alternatywa (4): "Hrobacza Łąka"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2002 20:10
Na zboczu góry Hrobacz Łąka (wysokość 816m npm), w odległości ok. 2 km na północ od międzynarodowej drogi Cieszyn-Kraków, na początku ubiegłego stulecia na terenie ok. 33 ha powstała kopalnia odkrywkowa stokowa, wydobywająca piaskowiec służący jako surowiec do budowy dróg.
Audio
Na zboczu góry Hrobacz Łąka (wysokość 816m npm), w odległości ok.2 km na północ od międzynarodowej drogi Cieszyn - Kraków, na początku ubiegłego stulecia na terenie ok. 33 ha powstała kopalnia odkrywkowa stokowa, wydobywająca piaskowiec służący jako surowiec do budowy dróg. Transport kamienia odbywał się za pomocą kolejki linowej, w której wagoniki z kamieniem zjeżdżały bezpośrednio do stacji kolejowej w centrum wsi Kamień, gdzie dokonywano jego segregacji, a odpady z eksploatacji i przeróbki składowano na stok, tworząc zwałowisko. W latach 60-tych rozpoczął się proces deformacji terenu zagrażający pobliskim zabudowaniom.W czasie powodzi w 1997 roku nastąpiło nagłe osunięcie mas ziemnych co poważnie zwiększyło stopień zagrożenia. W tym samym roku zaprzestano całkowicie eksploatacji złoża . Powstał teren poprzemysłowy, który stanowił zagrożenie dla położonego niżej lasu oraz zabudowy mieszkalnej. Obecnie, staraniem starosty bielskiego, dzięki pomocy finansowej udzielonej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzone są prace polegające na zmianie geometrii terenu zwałowiska , tak by nie stanowiło zagrożenia dla środowiska i mieszkańców. W najbliższym czasie przewidziana jest rekultywacja terenu i przystosowanie go do celów rekreacyjno - sportowych.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak