X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Konwoje śmierci"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2003 22:25
W kwietniu tego roku mija 60 lat od wysłania przez aliantów pierwszych konwojów do Murmańska z pomocą militarną dla Związku Radzieckiego. W konwojach płynęły czołgi, paliwo lotnicze, broń. Były one przedmiotem nieustannych ataków niemieckich łodzi podwodnych. Straty w ludziach i sprzęcie były ogromne.
Audio
W kwietniu tego roku mija 60 lat od wysłania przez aliantów pierwszych konwojów do Murmańska z pomocą militarną dla Związku Radzieckiego. W konwojach płynęły czołgi, paliwo lotnicze, broń. Były one przedmiotem nieustannych ataków niemieckich łodzi podwodnych. Straty w ludziach i sprzęcie były ogromne. To były najcięższe walki na morzu w czasie II wojny światowej. W konwojach pływali również polscy marynarze. Przez wiele lat ten wycinek historii był przemilczany z powodów politycznych. Dopiero w 1995 roku została wydana pierwsza książka historyczna poświęcona tym wydarzeniom. Teraz opowiadają ostatni świadkowie i uczestnicy.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak