X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Koło fortuny, czyli narzucona zmiana kursu"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2003 08:35
Nie tak często spotykamy ludzi, wyróżniających się spokojem i mądrością, która płynie ze świadomie przeżytego życia. Takim człowiekiem jest prof. Zbigniew Kabata. W czasie wojny walczył w oddziale AK - "Jędrusie". Wbrew teorii "straconego pokolenia", zrobił karierę naukową w Kanadzie.
Audio
Nie tak często spotykamy ludzi, wyróżniających się spokojem i mądrością, która płynie ze świadomie przeżytego życia. Takim człowiekiem jest prof. Zbigniew Kabata. W czasie wojny walczył w oddziale AK - "Jędrusie". Potem przedostał się na zachód i trafił do Anglii, gdzie przez kilka lat pływał po morzu jako rybak. Sytuacja polityczna sprawiła, że nie mógł wrócić do Polski, choć bardzo tego pragnął. Wbrew teorii "straconego pokolenia", zrobił karierę naukową w Kanadzie. Jest profesorem, jednym z najwybitniejszych biologów morskich (bada pasożyty ryb) w świecie. Ma na swoim koncie wiele opracowań naukowych. W 1998 roku został także doceniony w ojczyźnie , otrzymał honorowy medal im. prof. Demela - ojca polskiej biologii morza. Przedstawione przez autorów losy prof. Kabaty, to nie tylko żywy podręcznik nowożytnej historii Polaków, ale również zbiór wartości realizujących się w spełnionym życiu.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak