X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Tam, gdzie gwiazdy śpiewają"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2004 21:40
"Kiedy nocą pod gołym niebem leży się na pustyni, słychać szum przesypującego się piasku i muzykę gwiazd ..." Adam Rybiński z miłością i pasją opowiada o swoich kontaktach z Afryką i jej mieszkańcami, spośród których szczególnie są mu bliskie plemiona Tuaregów - mieszkańców Sahary.
Audio
"Kiedy nocą pod gołym niebem leży się na pustyni, słychać szum przesypującego się piasku i muzykę gwiazd ..." Adam Rybiński z miłością i pasją opowiada o swoich kontaktach z Afryką i jej mieszkańcami, spośród których szczególnie są mu bliskie plemiona Tuaregów -mieszkańców Sahary. Tuaregowie od zawsze organizowali i kontrolowali karawany przemierzające pustynię. Dosiadający wielbłądów wojownicy o zasłoniętych twarzach, uzbrojeni w miecze i włócznie zachowali do dzisiaj tę samą strukturę społeczną - podział na "nobilów" i "wasali". Ich etos rycerski, prawa, zwyczaje, a także ich poezja - pozostają nie zmienione od stuleci. Właśnie poezja i pieśni są szczególnie znaczącym elementem ich kultury. Spotykają się raz do roku na niezwykłym poetyckim turnieju, aby w pieśniach opiewać swoich bohaterów i piękne kobiety. Adam Rybiński, który opowiada o nich w audycji, autor fundamentalnej monografii na temat Tuaregów, kiedy jest w Polsce tęskni do tamtego świata, w którym spotyka ludzi kulturalnych i prawych, kierujących się zasadami honoru. Twierdzi, że szczęście łatwiej spotkać można na pustyni niż w naszym wysoko cywilizowanym świecie.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak