X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Donos na Wojtyłę"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2006 19:15
W galerii Porczyńskich odbył się wieczór promocyjny książki Marka Lasoty "Karol Wojtyła w teczkach bezpieki". Z całej palety zawartych w książce problemów przedstawiających metody walki państwa totalitarnego z Kościołem, autor audycji wybrał pytanie - kim byli i czym kierowali się tajni współpracownicy bezpieki donoszący na Kościół?
Audio
W warszawskiej galerii Porczyńskich odbył się wieczór promocyjny ksiązki Marka Lasoty "Karol Wojtyła w teczkach bezpieki". Autor tego opracowania jest historykiem, pracownikiem naukowym krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Pięć lat temu, po przekazaniu Instytutowi dokumentów peerelowskiej służby bezpieczeństwa Marek Lasota podjął się badań nad inwigilacją Kościoła przez Służbę Bezpieczeństwa, będącą przecież wykonawcą dyspozycji politycznych ówczesnych władz. Z całej palety zawartych w książce problemów przedstawiających metody walki państwa totalitarnego z Kościołem, autor audycji wybrał pytanie - kim byli i czym kierowali się tajni współpracownicy bezpieki, których treść donosów dotyczy Kościoła. Na to pytanie oprócz autora książki odpowiadają Janusz Kurtyka - prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Krzysztof Kozłowski - długoletni redaktor Tygodnika Powszechnego, minister spraw wewnętrznych w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, oraz Danuta Skora - dyrektor wydawnictwa "Znak", które wydało książkę marka Lasoty.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak