X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Zośka"

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2006 12:15
Gra "Zośka" wywodzi się z Azji - była używana do ćwiczenia koordynacji i szybkości nóg przez mnichów oraz osoby trenujące sztuki walki. Współcześnie jest to gra, która polega na odbijaniu nogą małej piłeczki. W latach 60. "Zośka" była bardzo modna, wszyscy młodzi ludzie w nią grali. Potem zniknęła i teraz znów stała się bardzo modną grą.
Audio
Gra "Zośka" wywodzi się z Azji - była używana do ćwiczenia koordynacji i szybkości nóg przez mnichów oraz osoby trenujące sztuki walki. Współcześnie jest to gra, która polega na odbijaniu małej piłeczki (na początku był to woreczek ze skarpetki z kukurydzą w środku). W przeciągu kilkudziesięciu lat woreczek ten ewoluował do postaci dwupanelowego baga wykonanego ze skóry, wypełnionego plastikowym granulatem. W latach 60 "Zośka" była bardzo modna, wszyscy młodzi ludzie w nią grali. Potem zniknęła i teraz znów stała się bardzo modną grą. Gra w nią również Michał - to jego pasja. Ma na swoim koncie wiele pucharów.
Zobacz więcej na temat: Azja ćwiczenia lata 60
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak