X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Przed Lechem był Lechosław"

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2006 17:30
Przypomnienie Października 1956 - jako pierwszego zrywu ku wolności w skali całego kraju (wcześniej, w innym wymiarze rozegrał się Poznański Czerwiec). Zrywu, który mimo rychłych ograniczeń, utorował drogę do wydarzeń lat 70-tych, a przede wszystkim, do brzemiennego w skutkach sierpnia 1980 roku.
Audio
50-lecie Polskiego Października 1956 roku. Przypomnienie Października 1956 - jako pierwszego zrywu ku wolności w skali całego kraju (wcześniej, w innym wymiarze rozegrał się Poznański Czerwiec). Zrywu, który mimo rychłych ograniczeń, utorował drogę do wydarzeń lat 70-tych, a przede wszystkim, do brzemiennego w skutkach sierpnia 1980 roku. Robotniczego przywódcę tamtych dni - Lecha Wałęsę - poprzedził kilkadziesiąt lat wcześniej jeden z głównych bohaterów Polskiego Października 56 - Lechosław Goździk, robotnik frezer z FSO. Archiwalne nagrania przypomną jego słowa sprzed pół wieku, a także (z nagrań własnych autorki) ówczesnego przywódcę ruchu studenckiego, redaktora naczelnego tygodnika "Po prostu" - Eligiusza Lasotę. W reportażu autorka podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie czym w naszej świadomości jest Październik 56 i jakie jest jego miejsce w historii. Rekonstrukcji wydarzeń podjął się audycji badacz dziejów najnowszych - profesor Jerzy Ejsler. Audycję wzbogacają archiwalne nagrania ze zbiorów Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat: POLSKA Lech Wałęsa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak