X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Historia widziana z bliska"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2007 17:30
Pan Kordian Tarasiewicz był świadkiem rodzenia się państwowości polskiej po okresie zaborów. Pamięta Warszawę, w której ulice miały nawierzchnię z kostki drewnianej i oświetlone były światłem gazowych latarni. Warszawę dorożek i sanek, pierwszych tramwajów i taksówek, które w latach dwudziestych były technicznym ewenementem.
Audio
Michał Tarasewicz był znanym aktorem występującym w repertuarze romantycznym w początkach ubiegłego stulecia. Szczególną sławę przyniosła mu tytułowa rola w "Kordianie" Juliusza Słowackiego, którą podbił krakowską publiczność. Dramat ten ze względu na zawarte w nim treści był w owym czasie manifestacją patriotyzmu - uczestniczący w przedstawieniu widzowie mieli łzy w oczach. Polski nie było wówczas na mapach Europy. Gdy w 1910 roku Michał Tarasewicz został ojcem - swojemu synowi nadal imię Kordian. Kordian Tarasewicz mieszka w Warszawie przy ulicy Myśliwieckiej. W odróżnieniu od ojca - romantycznego artysty - po swoim dziadku odziedziczył skłonności i talenty pozytywistyczne, wraz z firmą "PLUTON" - zajmującą się sprowadzaniem i dystrybucją kawy. Tym przedsiębiorstwem kierował przez kilkadziesiąt lat, aż do upaństwowienia w latach PRL-u. Pan Kordian był świadkiem rodzenia się państwowości polskiej po okresie zaborów. Pamięta Warszawę, w której ulice miały nawierzchnię z kostki drewnianej i oświetlone były światłem gazowych latarni. Warszawę dorożek i sanek, pierwszych tramwajów i taksówek, które w latach dwudziestych były technicznym ewenementem. Ma przy tym dar opowiadania i poczucie humoru. Warto wsłuchać się w refleksje człowieka, który był świadkiem ubiegłego i obecnego stulecia.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak