X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Boglarczycy"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2007 17:30
Kolejna rocznica zakończenia II Wojny Światowej jest okazją do przywołania wspomnień tych uczestników i świadków historii, którzy lata zawieruchy wojennej spędzili na Węgrzech. Tam wielu naszych rodaków znalazło schronienie i azyl, mimo iż oficjalnie Węgry były sojusznikiem państw faszystowskiej "Osi".
Audio
Kolejna rocznica zakończenia II Wojny Światowej jest okazją do przywołania wspomnień tych uczestników i świadków historii, którzy lata zawieruchy wojennej spędzili na Węgrzech. Tam wielu naszych rodaków znalazło schronienie i azyl, mimo iż oficjalnie Węgry były sojusznikiem państw faszystowskiej "Osi". Uchodźcy z okupowanej Polski spotkali się z serdecznością i pomocą ze strony Węgrów - zarówno ludności cywilnej jak oficjalnych władz. Staraniem dr Jozsefa Antalla - Pełnomocnika Rządu ds. Uchodźców - nazywanego później "Ojcem Polaków" - w latach 1940 - 1944 powstały na terenie Węgier szkoły i internaty dla dzieci i młodzieży polskiej. W miejscowości Balatonboglar nad Balatonem działało przez kilka lat gimnazjum i liceum polskie, którego absolwenci stanowili po wojnie kadrę znakomicie wykształconej, patriotycznie wychowanej inteligencji. W Instytucie Kultury Węgierskiej w Warszawie odbył się niedawno wernisaż wystawy zdjęć, dokumentów i pamiątek zgromadzonych przez "Boglarczykow" - wychowanków polskiej szkoły nad Balatonem. Uczestnicy spotkania podkreślali, że nigdy nie zapomną serdeczności z jaką spotkali się ze strony Węgrów. Im też dedykują tę wystawę, którą zatytułowali - "Koszonom" - czyli - " Dziękujemy".
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak