X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Studio Reportażu i Dokumentu prezentuje"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2007 23:05
O niezapomnianej postaci Antoniego Słonimskiego.
Audio
1. "Łatwo się mnie nie pozbędziecie"- Barbara Grębecka ...Poeta ,uchylając kapelusza, miał schodzić po stopniach schodów Jego ulubionej niegdyś kawiarni. Tak właśnie jako Stałego Przechodnia warszawskiej ulicy, utrwalił Go rzeźbiarz. I tak już pozostał, zastygły w tym geście , całkowicie w rzeźbiarskiej pracowni zapomniany... ANTONI SŁONIMSKI byłby zapewne zdziwiony. Nie ma rzeźby, nie ma też już kawiarni Ujazdowskiej, przy której miał przypominać ludziom o swoich spacerach ku stołecznym kawiarniom, o wierszach , dramatach - i niezapomnianych Kronikach. Jeszcze kilka lat temu, późną jesienią 2002 roku , pojawiły się radosne zapowiedzi: będzie pomnik Antoniego Słonimskiego! Przed kawiarnią w Alejach Ujazdowskich planowano już uroczyste powitanie Przechodnia warszawskiej ulicy.. W audycji przypominamy czas tych pięknych zamierzeń, czas powstawania rzeźby. Opowiedzą o tym jej twórca, artysta rzeźbiarz Tadeusz Markiewicz, Joanna Brańska - inicjatorka całego przedsięwzięcia , a także krytyk literacki Ryszard Mateuszewski i rozmiłowany w warszawskim pejzażu Władysław Bartoszewski . Na pomniczku Anotniego Słonimskiego miał być wyryty napis , wybrany przez młodych czytelników z jednego z wierszy Słonimskiego, ,miłośników Jego twórczości i legendy : "Łatwo się mnie nie pozbędziecie..." 2. "Wiktoria po lekcjach" - Monika Siwak Paulina i Piotr mają po 18 lat, chodzą razem do technikum. Dziś są już rodzicami maleńkiej Wiktorii. Jak zmieniło to ich życie? Co sądzą o tak wczesnym macierzyństwie i ojcostwie? Jak zareagowali rodzice, szkoła?...
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak