X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Lektury"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2008 17:05
Dziś maturzyści pisali egzamin dojrzałości z języka polskiego. Ostatnio zrobiło się głośno wokół kanonu lektur.
Audio
Dziś maturzyści pisali egzamin dojrzałości z języka polskiego. Ostatnio jest głośno wokół kanonu lektur. Po pierwsze z powodu przedstawionego przez panią Minister Edukacji Katarzyny Hall projektu podstawy programowej, w tym podstawy z języka polskiego i listy lektur. To znaczy dzieci i młodzież będą czytać fragmenty książek, nauczyciel będzie miał prawo dokonać wyboru jednego dzieła np Williama Shakespeare albo "Hamlet" albo "Makbet". Henryka Sienkiewicza "Potop" lub "Quo Vadis". Jak powiedział jeden z uczniów jest to obniżanie poziomu a to znaczy produkowanie ćwierć inteligentów. Nasuwa się też pytanie czy możliwość wyboru lektur nie będzie powtórką z głośnym ostatnio testem gimnazjalnym, a dokładniej zadaniem 32 żeby napisać charakterystykę bohatera "Kamieni na szaniec" Aleksandra Kamińskiego albo Syzyfowych prac" Stefana Żeromskiego. W niektórych gimnazjach nie przeczytano tych książek.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak