Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
migrator migrator 29.12.2009

"Spotkanie w czarnym ogrodzie"

Nikiszowiec to najpiękniejsza dzielnica Katowic. Domy z klinkierowej cegły z czerwonymi obramowaniami okien stały się symbolem Śląska, który odnajdujemy w filmach Kazimierza Kutza, czy Lecha Majewskiego. Autorami tego niezwykłego architektonicznego założenia są Emil i Georg Zillmann- niemieccy architekci pracujący na stałe w Berlinie.
Posłuchaj
  • pełna wersja reportażu:"Spotkanie w czarnym ogrodzie"

Jeszcze do niedawna nikt nie wiedział co stało się z nimi po II wojnie światowej. Na ich trop, po wielomiesięcznych poszukiwaniach wpadła Joanna Tofilska, młoda pani historyk pracująca w Muzeum Historii Katowic. Ani ona, ani odnaleziony wnuk Emila Zillmanna nie zdawali sobie sprawy, że to wydarzenie zmieni ich życie. Joern Zillmann nie zdawał sobie sprawy z wpływu dziadka na śląska architekturę. Teraz odkrywa historię swojej rodziny. Joanna Tofilska, której dziadkowie przed laty zamieszkali w domach zaprojektowanych przez Zillmannów, poszukuje swojej tożsamości. Kilka tygodni temu przeprowadziła się do Nikiszowca.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe