X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Magazyn Reporterów - Małgorzata Kownacka

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2010 20:10
Agnes Trawny wyrokiem Sądu Najwyższego w grudniu 2005 r. odzyskała gospodarstwo wraz z ziemią i lasem w Nartach. W kwietniu br. Sąd Okręgowy w Olsztynie prawomocnie nakazał, żeby dwie rodziny mieszkające obecnie w domu Trawny w Nartach wyprowadziły się. Kim jest Agnes Trawny, dlaczego zdecydowała się na walkę o zwrot rodzinnego majątku?
Audio

Sąd zastrzegł jednak, że wydanie nieruchomości jest wstrzymane do czasu, gdy gmina Jedwabno zapewni im lokale socjalne. Również w kwietniu br. Sąd Apelacyjny w Białymstoku bezterminowo odroczył proces o odszkodowanie dla Agnes Trawny za ziemie przejęte przez Skarb Państwa po jej wyjeździe z Polski. Dał stronom czas na porozumienie co do obecnej wartości nieruchomości. Od 2005 roku dużo mówiło się o procesie, a nazwisko Trawny stało się w wielu środowiskach synonimem "złego Niemca, który chce odebrać ziemię Polakom". Tymczasem mało wiedzieliśmy o samej Agnes Trawny, nie znaliśmy jej historii sprzed wyjazdu w 1977 roku, o tym, dlaczego zdecydowała się na walkę przed polskim sądem o zwrot rodzinnego majątku. Zatem reportaż "Sprawa Agnes Trawny" to spojrzenie na konflikt w Nartach i problem roszczeń majątkowych z punktu widzenia pani Agnes Trawny i jej rodziny.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak