Logo Polskiego Radia
Polskie Radio
Agnieszka Walewicz 27.09.2011

„Wyspa Reporterów” - Katarzyna Michalak i Monika Hemperek (PR Lublin)

Wtorek, 27 września, godzina 20.10, Program 1. O współczesnej młodzieży – jaka jest, jaka bywa, gdy nie jest pozostawiona sama sobie? Jak rozwijać i kierować tkwiącym w młodych ludziach potencjałem dla ich dobra i korzyści społecznych? Magazyn Reporterów prowadzi Jerzy Zawartka.
Wyspa Reporterów - Katarzyna Michalak i Monika Hemperek (PR Lublin)Fot. Paweł Krzemiński/ ze str. Radia Lublin
Do Siennicy Różanej koło Krasnegostawu przyjechało w lipcu kilkudziesięciu studentów z całej Polski oraz największe gwiazdy reportażu, takie jak Hanna Krall, Andrzej Mularczyk czy Jacek Hugo-Bader.
Wszyscy byli zgodni co do jednego: Siennica to Miejsce Magiczne. Tu tworzy się wspólnota zainteresowań i wrażliwości na drugiego człowieka, tu powstają pod kierunkiem mistrzów debiutanckie teksty, tu pielęgnuje się pamięć o dorobku i dziennikarskiej postawie patrona tego niezwykłego przedsięwzięcia, jakim jest Wakacyjna Akademia Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Do Siennicy Różanej koło Krasnegostawu przyjechało w lipcu kilkudziesięciu studentów z całej Polski oraz największe gwiazdy reportażu, takie jak Hanna Krall, Andrzej Mularczyk czy Jacek Hugo-Bader.
Wszyscy byli zgodni co do jednego: Siennica to miejsce magiczne. Tu tworzy się wspólnota zainteresowań i wrażliwości na drugiego człowieka, tu powstają pod kierunkiem mistrzów debiutanckie teksty, tu pielęgnuje się pamięć o dorobku i dziennikarskiej postawie patrona tego niezwykłego przedsięwzięcia, jakim jest Wakacyjna Akademia Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Goście w studiu:

Anna Kiedrzynek - studentka polonistyki UW

prof. Krzysztof Stępnik - kierownik Zakładu Komunikacji Społecznej UMCS

Katarzyna Michalak – reportażystka

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe