Logo Polskiego Radia
Polskie Radio
Agnieszka Walewicz 08.11.2011

"Teraz jest pięknie" - Jan Kasia

Wtorek, 8 listopada, godzina 20.10, Program 1.Centrum Integracji Społecznej z Byczyny pomaga osobom społecznie wykluczonym odnaleźć swoje miejsce w życiu. Magazyn Reporterów prowadzi Jerzy Zawartka.
Teraz jest pięknie - Jan Kasiafot. ze strony http://www.byczyna.pl

Pan Janek jest mieszkańcem miejscowości Byczyna. Jego życie ułożyło się na tyle niefortunnie, że trafił do więzienia, po opuszczeniu którego popadł w alkoholizm. Stał się osobą społecznie wykluczoną. Jednak pewnego dnia na jego życiowej drodze stanęła Pani Wioletta Kardas, która przy współpracy burmistrza Byczyny utworzyła w tej miejscowości Centrum Integracji Społecznej CISPOL. Dzięki tej inicjatywie Pan Janek podjął pracę i stanął na nogi - nie pije. Pani Wioletta dzięki swojej działalności pomogła jeszcze wielu innym osobom znajdującym się w podobnej sytuacji.

Goście :
Pani Wioletta Kardasz kierownik Centrum Integracji Społecznej CISPOL w Byczynie.
Prawdopodobnie Burmistrz Byczyny Pan Ryszard Grüner.

Goście w studiu: Wioletta Kardas -kierownik Centrum Integracji Społecznej CISPOL w Byczynie.

Marcin Juszczyk - prezes Spółdzielni Socjalnej Usługowo-Handlowo- Produkcyjnej w BYCZYNIE, były prezes Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych w WARSZAWIE

Reportaż powstał w ramach projektu Uda się – upowszechnianie idei przedsiębiorczości społecznej w Polsce, dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
/

Więcej o ekonomii społecznej na stronach:

CISPOL Byczyna

projekt Uda Się

Studio Doozo

Stowarzyszenia Czas Przestrzeń Tożsamość

Ekonomia społeczna Facebook

Twórcy inkubatora ogłaszają konkurs na najciekawszy reportaż o ekonomii społecznej. Prosimy o głosowanie pod adresem mailowym dokument@polskieradio.pl Rozstrzygnięcie konkursu w połowie grudnia tego roku. Na stronie reportaż.polskieradio.pl do grudnia znajdą Państwo 12 takich reportaży. Przewidziane są atrakcyjne nagrody dla słuchaczy.

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe