Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Jedynka
Agnieszka Walewicz 29.02.2012

"Dagny. Mot Nord albo Podróż na Północ" - Wojciech Markiewicz

Próba spojrzenia na ostatni projekt Stowarzyszenia Willa Decjusza z perspektywy organizatorów, beneficjentów i magicznego miejsca: pomyślanej we włoskim stylu, kilkusetletniej willi na Woli Justowskiej w Krakowie.
Dagny. Mot Nord albo Podróż na Północ - Wojciech Markiewicz Glow Images/East News

Zakończony w październiku ubiegłego roku program stypendiów i wydarzeń literackich, w którym wzięło udział prawie 50-ciu pisarzy, tłumaczy, ekspertów pochodzących z Polski, Norwegii, Niemiec i Białorusi był swoistym dialogiem kultur, umocnieniem międzynarodowych kontaktów literackich, ze szczególnym uwzględnieniem wymiany artystycznej między Polską a Norwegią. Tytuł reportażu to jednocześnie tytuł antologii różnego rodzaju tekstów literackich - pokłosia podróży młodych polskich pisarzy do Stavanger w Norwegii i przyjazdu do Krakowa Norwegów - rezydentów Decjuszowskiego Pałacu w trakcie realizacji projektu.

Katarzyna Sawula, Bohdan Sławiński, Michał Zygmunt mówią o swoich utworach, ciekawych literacko, inspirowanych przekraczaniem kulturowych ograniczeń, a koordynator - współtwórca projektu, Renata Serednicka i dyrektor Danuta Glondys przybliżają szczegóły projektu podczas oprowadzania po zakamarkach Pałacu Decjusza. "Skąd ta idea i patronka -Tajemnicza, piękna Dagny Juel - Przybyszewska? Nikt, jak ona nie kojarzył nam się jednocześnie z Norwegią, emocjami, wielokulturowością, tajemnicą północnej duszy, Krakowem i Berlinem, skąd pochodzi wielu naszych byłych i obecnych rezydentów".

Projekt współfinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt realizowany przez Willę Decjusza w Krakowie, Został zrealizowany w zeszłym roku, był to program stypendiów i wydarzeń literackich pt. "Dagny - romans kultur".

Audycja współfinansowana ze środków przekazanych Polsce przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramachMechanizmów Finansowych, przygotowana we współpracy z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.

/

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe