Reportaż

„Logika życia według Eugeniusza Kwiatkowskiego" – Krzysztof Wyrzykowski

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 10:00
Wtorek, 15 maja 2012, godz.13.40, Program 1. Historia losów Eugeniusza Kwiatkowskiego - niezwykłego menagera i polityka, - ministra i wicepremiera rządu II Rzeczypospolitej, jednego z twórców Gdyni.
Audio
Eugeniusz Kwiatkowski
Eugeniusz KwiatkowskiFoto: źr. Wikipedia

Mija właśnie 90-rocznica uchwały sejmowej dot. budowy Portu Gdyńskiego oraz 75- rocznica COP. Z tej okazji przedstawiamy dokonania niezwykłego menagera i polityka - ministra i wicepremiera rządu II Rzeczypospolitej jednego z twórców Gdyni i COPu. Reportaż jest także opowieścią o dramatycznych losach tego człowieka, który mimo swych antykomunistycznych poglądów po wojnie za namową władz PRL został Delegatem Rządu ds. odbudowy Wybrzeża, przez co środowiska emigracyjne uznały go za zdrajcę. Kiedy uporał się z najważniejszymi problemami związanymi z uruchomieniem portów, decyzją Józefa Cyrankiewicza został zwolniony i wysiedlony z Wybrzeża. Opowiada o tym z zaangażowaniem i pasją Jan Nowak Jeziorański, który znal go osobiście z czasów przedwojennych. Mówi o nim także Stefan Bratkowski a także wspominają jego najbliżsi, rodzina i współpracownicy.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyrzuconym z Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 17:00
W Gdyni powstanie pomnik upamiętniający mieszkańców wysiedlonych przez niemieckich okupantów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Katyń - pamiętam" - Krzysztof Wyrzykowski

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2012 10:15
Środa, 18 kwietnia, godz. 13.40, Program 1. Audycja dokumentalna przedstawiająca dramat więźniów Kozielska zamordowanych w Katyniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Człowiek z realu” - Krzysztof Wyrzykowski

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 02:20
Wtorek, 1 maja 2012, godz.13.40, Program 1. Mateusz Birkut – którego historię opowiedział Andrzej Wajda w „Człowieku z marmuru” miał swój pierwowzór w osobie Michała Krajewskiego – warszawskiego murarza – przodownika pracy.
rozwiń zwiń