Reportaż

„Ochotnicy” – Magda Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 13:44
27 sierpnia, poniedziałek, 18.15 Program 3. Czy łatwo jest zostać wolontariuszem? Gdzie szukać takiej pracy?
Audio

 W Warszawie działa niemal 10 tysięcy organizacji pozarządowych. Właśnie dla nich i dla wolontariuszy powstał portal ochotnicy.waw.pl.  Inspiracją do powstania programu Ochotnicy Warszawscy były doświadczenia innych miast na świecie, które wdrożyły programy wolontariatu miejskiego. Metropolie takie jak Nowy Jork, Londyn, czy Amsterdam już od kilku lat konsekwentnie promują zaangażowanie swoich mieszkańców w realizowane działania społeczne. Ważnym narzędziem służącym do promowania różnorodnych ofert dla wolontariuszy stały się właśnie  przeznaczone do tego portale internetowe.Wolontariat w Polsce jest coraz bardziej powszechny. Ludzie lubią pracować na rzecz innych. Czy jednak każda działalność jest tak samo popularna? Kim są wolontariusze? Jaką działalność wybierają te osoby? Jak znajdują organizacje z którymi chcą współpracować? Jak organizacje ich znajdują?

Czytaj także

"Przekroczyć próg ciemności" - Magda Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 12:10
Wtorek, 6 marca 2012, godzina 13.40, Program 1. Pan Marek prowadził bardzo aktywne życie. Pracował. Dobrze zarabiał. Kilkanaście lat temu zachorował na cukrzycę. W wyniku powikłań stracił wzrok.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Wolontariat uzależnia”- Magdalena Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 10:36
Wtorek, 12 czerwca, godz.18.15, Program 3. „Wolontariat polska pomoc” to program realizowany ze środków MSZ dla krajów rozwijających się.
rozwiń zwiń