Reportaż

"Pożegnanie z bronią" - Hanna i Adam Bogoryja Zakrzewscy

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 18:36
Poniedziałek, 29 października 2012, godz.18.15, Program 3. Minęły 4 lata od momentu, gdy policjanci zarekwirowali kolekcjonerowi broni Waldemarowi Nowakowskiemu – uczestnikowi Powstania Warszawskiego - całą jego kolekcję zbieraną przez ponad 50 lat. Czy i kiedy otrzyma broń z powrotem?
Audio

Przeciw kolekcjonerowi wszczęto śledztwo w sprawie nielegalnego posiadania broni mimo oświadczenia dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego o tym, że weteran współpracuje z placówką i jest ekspertem w dziedzinie starej broni.
Waldemar Nowakowski złożył skargę przeciwko Polsce aż do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. Wskazał, iż zostało naruszone prawo do spokojnego korzystania z własności. Sędziowie w Strasburgu przyznali mu rację, nakazując polskiemu rządowi porozumienie w ciągu trzech miesięcy z kombatantem i wypłatę zadośćuczynienia  - 4 tys. Euro.
Waldemar Nowakowski chce zwrotu swojej własności.  Ale sprawa nadal nie jest rozwiązana.

Zobacz więcej na temat: reportaż POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Błąd"- Hanna i Adam Bogoryja Zakrzewscy

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2011 16:42
Środa, 20 lipca, godzina 20.10, Program 1.Pani Ewa kiedyś była nastoletnią matką dwóch synów i złodziejką. Gdy za kradzieże trafiła do więzienia, sąd nakazał odebranie jej dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W oczekiwaniu"- Hanna i Adam Bogoryja Zakrzewscy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 07:35
Środa, 8 lutego, godzina 18.15, Program 3. Za kratki aresztu śledczego w Rzeszowie trafił Musa Dogan - Kurd obywatel Turcji, którego ekstradycji do rodzimego kraju wcześniej odmówiła Szwecja.
rozwiń zwiń