Reportaż

„Kuba” – reportaż Magdy Skawińskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 10:00
Środa, 30 stycznia 2013, godzina 18.15, Program 3. Jak wychowywać dziecko z zespołem Aspergera?
Audio

Coraz częściej w przedszkolach i szkołach pojawiają się dziwne, niegrzeczne dzieci. Bronią się one przed uczestnictwem w zajęciach, unikają wspólnych zabaw i kontaktów z rówieśnikami, milczą w odpowiedzi na pytanie lub wylewają z siebie potok słów nie do końca związanych z tematem. Chcą mówić wyłącznie o tym, co je interesuje. Nie stosują się do reguł społecznych, nie mają wyczucia, co jest akceptowalne, czego inni od nich oczekują i jak inni odczuwają. Zdarza się, że widzimy scenę, w której małe dziecko robi awanturę, z pozornie błahego powodu. Wrzeszczy, kopie. A matka próbuje je uspokoić. Przechodzący często kwitują tę scenę słowami - proszę zabrać stąd tego niewychowanego bachora.
Kuba też kilka lat temu był nadpobudliwym dzieckiem. Jego mama postanowiła rehabilitować go sama. Dziś Kuba uczy się bardzo dobrze. Gra w dwóch warszawskich teatrach. Uczył się w szkole muzycznej. Jego matka czuje satysfakcję i ma potwierdzenie, że było warto.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Niegrzeczne dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2008 18:15
Dzieci dotknięte zespołem Aspergera zazwyczaj są określane jako niegrzeczne, dziwaczne, agresywne lub chorobliwie nieśmiałe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mała nadwaga" - Magda Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2012 14:00
W Polsce rozwija się plaga otyłości. Nawet małe dzieci dotyka ten problem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cuda się zdarzają

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2012 07:00
- Kobiecie nie wolno powiedzieć, że nie będzie matką - podkreśla Jan Eugeniusz Malinowski, ginekolog. Zapraszamy do wysłuchania historii małżeństw, którym lekarze odebrali nadzieję na potomstwo. Tymczasem...
rozwiń zwiń