X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

”Podróż Kasi” – Alicja Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 15:30
Nieco ponad 16 lat temu polskie małżeństwo, które po studiach wyemigrowało do Stanów Zjednoczonych, zaadoptowało 2-miesięczną Chinkę, znalezioną na ulicy prowincjonalnego miasta (kilkadziesiąt kilometrów od Hongkongu).
Audio
  • "Podróż Kasi" - reportaż Alicji Grembowicz - Grand Prix KRRiT 2013

Po przebyciu długiej procedury udali się w wreszcie do sierocińca w Shenzhen, gdzie po raz pierwszy zobaczyli malenką Xi Hong. Nadali jej imię Katarzyna. Tak zaczęło się w pewnym sensie drugie życie Kasi, dziś mieszkającej w Huston, spędzającej każde wakacje w Polsce. Sama o sobie mówi: zwyczajna amerykańska Chinka o polskich korzeniach. Oczywiście – zawsze chciała zobaczyć Chiny, dotrzeć do miejsca, gdzie ją znaleziono… Jakie inne, nierealne, ale najsilniejsze nadzieje towarzyszyły temu pragnieniu, wie tylko Kasia. Nadszedł wreszcie czas, kiedy rodzice, wciąż obawiający się, że to za wcześnie, że to za trudne – ulegli prośbom i zgodzili się na podróż do źródeł. W podróży wspierała ich autorka audycji. Dzięki temu, za zgodą Kasi, powstał dźwiękowy zapis podroży, także wizyty w chińskim sierocińcu – miejscu, gdzie prawdopodobnie żaden polski dziennikarz jeszcze nie nagrywał.

archiwum
archiwum prywatne
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pieszo wzdłuż Muru Chińskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 22:00
- Ci, którzy mieli najmniej, najwięcej nam dawali. Bogaci nie chcieli nam pomagać - mówiła Izabela Jankowska, która ze swoją koleżanką przeszła wzdłuż Muru Chińskiego. Prawdopodobnie są pierwszymi kobietami, które tego dokonały.
rozwiń zwiń