Reportaż

"Bezcenne doświadczenie" – Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 12:30
Środa, 6 marca 2013, godz. 21.14, Program 1. Marta i Ula poznały się dzięki wolontariatowi koleżeńskiemu "Mary & Max". Ta forma wolontariatu sprawia, że ludzie z autyzmem lub zespołem Aspergera otrzymują wsparcie, które zmienia ich życie na lepsze.
Audio

Marta i Ula poznały się dzięki wolontariatowi koleżeńskiemu "Mary & Max". Tego typu wolontariat funkcjonuje w Wielkiej Brytanii już od 15 lat. Dzięki niemu tysiące ludzi z autyzmem otrzymuje wsparcie, które zmienia ich życie na lepsze. W Polsce dzięki inicjatywie absolwentów i studentów Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego program wolontariatu koleżeńskiego "Mary & Max" ruszył niedawno w formie pilotażu. Marta, która w szkole czuje się odrzucona przez rówieśników, dzięki Uli odkrywa "zakamarki normalności" w relacjach towarzyskich. Ula uczy się od Marty otwartości na innych. Korzyści są obopólne.
W reportażu występują: Marta, Ula, Agnieszka (mama Marty), Kinga Wojaczek

 

Zobacz więcej na temat: Marta Rebzda reportaż

Czytaj także

"W ukryciu" - Marta Rebzda

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 09:58
Poniedziałek, 4 marca, godzina 18.15, Program 3. W listopadzie ubiegłego roku Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia postanowił odebrać ośmioro dzieci ich biologicznym rodzicom i przekazać do ośrodka opiekuńczo-wychowawczego.
rozwiń zwiń