X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Wczoraj i dziś" - Alicja Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2013 09:00
Niedziela, 12 maja 2013, godz. 21.14, Program 1. „Ostańce” to seria książek o kamienicach warszawskich. Ich autorzy - Magdalena Stopa i Jan Brykczyński poszukiwali domów, które przetrwały okres wojny, powstania warszawskiego i powojenną zawieruchę.
Audio

Niedawno ukazał się trzeci (ostatni) tom  z serii kamienice warszawskie. Magdalena Stopa odwiedziła kilkudziesięciu mieszkańców przedwojennych domów, Jan Bryczkowski sportretował ponad sto osób, sfotografował stare klatki schodowe, podwórka i tablice pamiątkowe.
Z kilkuletniej pracy wyłonił się obraz miasta z którego, jak pisał O. Budrewicz "Pamiątki wyłażą po wielu latach ze ścian, bruków i piwnic. Żeby przypadkiem ktoś nie zapomniał, co się tu działo..." Podczas wojny i Powstania Warszawskiego zniszczono bardzo wiele. Niewiele odbudowano. Część  z tych kamienic, które ocalały ogołocono z pięknych, przedwojennych dekoracji, skazano na lata dewastacji i zapomnienia. Dziś ich mieszkańcy próbują przywrócić im choć część dawnego blasku.
Autorka reportażu odwiedza kilka z takich kamienic i rejestruje wspomnienia  najstarszych lokatorów.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Krótkie dzieciństwo" – Alicja Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2011 12:12
Środa, 3 sierpnia, godzina 20.10, Program 1. Powstanie Warszawskie w oczach dzieci - mieszkańców walczącej Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warszawa 1935"- Katarzyna Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 09:00
Środa, 27 marca 2013, godz. 21.14, Program 1. W połowie marca na ekrany wszedł film "Warszawę 1935". Bohaterowie reportażu urodzili się i spędzali dzieciństwo w przedwojennej Warszawie.
rozwiń zwiń