Reportaż

"Muzeum pod stopami" - reportaż Anny Dudzińskiej (PR Katowice)

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 09:06
Poniedziałek, 10 czerwca, godzina 18.15, Program 3. Zapraszamy na niezwykły spacer po muzeum, które znalazło się pod ziemią. Nowy gmach dla Muzeum Śląskiego w Katowicach, powstaje na terenie dawnej kopalni Katowice.
Audio

Zaprojektowała go pracownia Riegler Riewe Architekten z Grazu. Sale ekspozycyjne, rozłożone na dwóch poziomach, część kongresowa oraz pracownie i magazyny zostały schowane pod ziemią. Na zewnątrz widać  tylko tzw. szklane boksy. Prostopadłościany szklane, które wrzynają się w głąb muzeum, doświetlając podziemia i odsłaniają zabytkowa architekturę postindustrialną na zewnątrz...

Budowa rozpoczęła się wczesną wiosną 2011 r. i ma kosztować 324 mlz zł. To największa inwestycja tego typu w Polsce. Zgodnie z umową między Muzeum Śląskim i głównym wykonawcą robót, budowla powinna zostać przekazana inwestorowi 7 czerwca.

Reportaż powstał we współpracy z Dariuszem Kortko (Gazeta Wyborcza).

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróż dookoła świata to pomysł do zrealizowania!

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2013 12:20
- Doświadczenie rocznej podróży trudno opisać słowami, ale wiemy, że ono głęboko w nas siedzi i daje nam cały czas ogromną radość. Chciałybyśmy wyjechać znowu gdzieś na dłużej. Wierzymy, że nam się uda - opowiadają Justyna Minc i Paulina Pilch, które zrealizowały marzenie o podróży dookoła świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcę, żeby ludzie usłyszeli o wojnie, o gwałtach"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 19:00
John Mpaliza Balagizi, uchodźca z Konga od 4 lat pielgrzymuje po Europie i napotkanym ludziom opowiada o dramatycznej sytuacji w swojej ojczyźnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeszczep rodzinny to dobra decyzja

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 13:00
Zawsze byli bardzo blisko ze sobą. Gdy Jacek zachorował, Dorota postanowiła, że odda mu swoją nerkę. Decyzji nie żałuje.
rozwiń zwiń