X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

„Palindromista – hobbysta” – Jakub Tarka

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 12:28
Czwartek, 13 czerwca godz. 00.45 Program 4. Prof. Tadeusz Morawski pracuje w Instytucie Radioelektroniki Politechniki Warszawskiej. Jest czołowym polskim twórcą i znawcą palindromów (obok Juliana Tuwima i Stanisława Barańczaka), autorem kilku tysięcy tzw. "zdań lustrzanych" opublikowanych w parunastu książkach, dostępnych w większości księgarń.
Audio

Na spotkaniach autorskich z humorem opowiada dorosłym i dzieciom o swojej pasji. Stworzył pierwsze na świecie muzeum poświęcone palindromom (w Nowej Wsi koło Serocka) oraz popularną stronę internetową dotyczącą tej tematyki - www.palindromy.pl.
Palindromy to zdania lub nawet dłuższe teksty, które dzięki symetrycznemu układowi liter można czytać zarówno od początku, jak i od końca, otrzymując tę samą treść. Najstarszy polski palindrom pochodzi z XVII wieku, a najbardziej znany to "kobyła ma mały bok".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Nic prócz przyjemności” – Jakub Tarka

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2012 01:00
Czwartek, 1 marca, godz.0.45, Program 4. Bohaterem reportażu jest 83-letni pan Jerzy, który każdą wolną chwilę poświęca graniu na harmonijce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Kronikarka” - Jakub Tarka

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 12:12
Poniedziałek 23 lipca godz. 18.15 Program 3. Pani Hanna Szczubełek od przeszło pół wieku spisuje historię najbardziej charakterystycznego budynku Warszawy - Pałacu Kultury i Nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ludzie chyba dobrzy są" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 16:01
Czwartek, 3 stycznia 2013, godz. 18.15, Program 3. W Polsce powstają kolejne cmentarze dla zwierząt.Okazuje się, że ból po stracie zwierzęcia jest czasem silniejszy niż po śmierci człowieka...
rozwiń zwiń