X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

"Brama Cukermana" - Anna Dudzińska (PR Katowice)

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 11:05
Wtorek, 24 września, Program 3, godz. 18.15. Brama Cukermana to prywatny dom modlitwy z naściennymi pożydowskimi freskami. W przedwojennym Będzinie znajdowało się 80 takich domów - Brama Cukermana jako jedyna ocalała.
Audio
Dom Modlitwy Cukermana w Będzinie, fresk przedstawia groby królewskie domu Dawida
Dom Modlitwy Cukermana w Będzinie, fresk przedstawia groby królewskie domu DawidaFoto: Wikimmedia Commons, lic. CC, Adam Szydłowski

Będzin nazywano kiedyś Jerozolimą Zagłębia. Niesłusznie zapomina się o tym miejscu wymieniając polskie miasta, gdzie mniejszość żydowska stanowiła ponad 50 procent mieszkańców.
Bramę Cukermana ocalili w 2008 przed zniszczeniem młodzi ludzie - Karolina i Piotr Jakoweńko. Dzięki ich zaangażowaniu udało się odnaleźć spadkobierców żydowskiej rodziny z Będzina.

Reportaż jest zapisem pierwszej wizyty wnuczki i prawnuczki Nuchima Cukermana w Polsce.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak