X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Gra na wiolonczeli jedną ręką, ale chce osiągnąć więcej

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 12:33
Poruszająca historia Dominika Połońskiego – utalentowanego wiolonczelisty, laureata wielu muzycznych nagród.
Audio
Dominik Połoński, bohater reportażu Bartosza Panka
Dominik Połoński, bohater reportażu Bartosza PankaFoto: www.dominikpolonski.com

W czwartek, 19 czerwca w Radiowej Jedynce o godz. 21.14 przypomnimy reportaż Bartosza Panka "Chcę więcej"

Bohaterem audycji jest Dominik Połoński, wiolonczelista, pedagog, adiunkt Akademii Muzycznej w Łodzi, artysta, który odbiera świat dźwiękami.

Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów (m.in. New Talent, Konkursu im. D. Danczowskiego, Konkursu Yamaha Music Foundation of Europe, Międzynarodowego Konkursu im. A. Tansmana w Łodzi, Konkursu im. W. Lutosławskiego w Warszawie).

Koncertował w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Danii, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Francji, Szwajcarii, prezentując swoją grę w największych salach koncertowych świata.

Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. S. Firleja oraz jedną z dwóch najwyżej cenionych uczelni świata: Escuela Superior de Musica Reina Sofia w Madrycie w klasie wiolonczeli Natalii Szachowskiej, wizytowanej przez Mścisława Rostropowicza. Występował m.in. z Krystianem Zimermanem, Lorinem Maazelem, dame Evelyn Glennie, Haliną Czerny-Stefańską.

Nagrywał dla Deutsche Grammophon, Sony Classical, Dux (nominacja do Fryderyka), Polskich Nagrań i Polskiego Radia (Fryderyk 2006 za nagranie koncertu wiolonczelowego Roberta Schumanna). Jego nagrania są do dziś wysoko oceniane przez środowisko muzyczne, szczególnie z powodu aksamitnej barwy dźwięku, jaką wydobywa z wiolonczeli.

W 2004 roku zachorował na nowotwór mózgu. Po kilku operacjach i żmudnej rehabilitacji jest dziś jedynym wiolonczelistą, który używa podczas gry tylko prawego ramienia. Lewa część jego ciała nadal jest w dużym stopniu sparaliżowana. Specjalnie dla niego komponuje grupa zaprzyjaźnionych twórców, m.in. Artur Zagajewski, Sławomir Kaczorowski, Olga Hans i Sławomir Zamuszko. Wielki powrót na scenę Dominika Połońskiego miał miejsce w lutym 2009 roku.

Kim dziś jest Dominik Połoński? Jak odnalazł siebie w świecie, w którym niemal każda czynność wymaga użycia obu rąk? Jak zmieniła się jego muzyka i sposób gry?

Praca stypendialna Bartosza Panka - laureata konkursu stypendialnego im. Jacka Stwory z 2012 roku, przygotowana pod opieką Janusza Deblessema, zrealizowana przez Tomasza Perkowskiego.
Autor za ten reportaż otrzymał nagrodę "Radiowej premiery roku" w konkursie Melchiory 2014

Zobacz więcej na temat: Bartosz Panek MUZYKA reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak