X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Olga Mickiewicz-Adamowicz

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2012 09:00
Audio

Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze doświadczenia radiowe zdobywała w radiu studenckim i lokalnym. Z Polskim Radiem związana od 2010 roku. Najpierw - z radiową Czwórką, gdzie przygotowywała materiały reporterskie, prowadziła i wydawała audycje. Od 2014 roku na stałe pracuje w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Jest laureatką kilku nagród dziennikarskich, wśród nich najważniejsze to:

- nagroda główna w Konkursie Stypendialnym im. Jacka Stwory w 2015 roku za reportaż "Bóg, Honor, Ojczyzna i ja" - to opowieść o wojennej radiostacji Łódź Podwodna i powojennych losach jej twórców.

- Ake Blomstrom Award w 2016 roku - za kreatywną prezentację dźwiękową

- nagroda im. Adolfa Bocheńskiego, przyznana przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w 2017 roku za reportaż "Bóg, Honor, Ojczyzna i ja"

- Srebrny Melchior w 2017 roku za reportaż "Cienkie nitki szczęścia" o Ukrainkach pracujących w Polsce.

W 2016 roku była też nominowana do nagrody Grand Press (wraz z Beatą Kwiatkowską) za reportaż "Śmieszno i straszno", który opowiada o najbardziej zadłużonej gminie w Polsce.

W 2017 roku jej reportaż, przygotowany pod opieką brytyjskiego dziennikarza Simona Elmesa i opowiadający o Ukrainkach pracujących w Polsce, był prezentowany podczas międzynarodowej konferencji reportażystów radiowych IFC w Sztokholmie. Kilkukrotnie jej prace reprezentowały Polskę w międzynarodowych konkursach dziennikarskich.

W Jedynce i PR24 prowadzi audycje, w których prezentowane są reportaże autorów Studia Reportażu i Dokumentu oraz lokalnych rozgłośni Polskiego Radia.

Od 2017 roku jest też polskim reprezentantem w Komisji Dokumentalistów Europejskiej Unii Nadawców.