Reportaż

Antoni Rokicki

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 18:00

                                                    Antoni Rokicki


Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Studia licencjackie z socjologii ukończył w 2015 roku w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie obronił pracę magisterską z dziennikarstwa i medioznawstwa w Instytucie Dziennikarstwa UW.


Do Studia trafił we wrześniu 2015 roku jako praktykant. Dwa miesiące później zadebiutował na antenie Polskiego Radia reportażem „Pływackie Mount Everest”. Opowiadał on o ustanowieniu przez Sebastiana Karasia polskiego rekordu w najszybszym przepłynięciu kanału La Manche.


Jest laureatem VII edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka w kategorii Debiut Publicystyczny Roku za reportaż „Rodzeństwo”, wyemitowany w Programie Pierwszym PR. W 2018 roku podczas III Festiwalu Natura Kultura Media im. Ryszarda Kapuścińskiego w Izabelinie przyznano mu nagrodę "Nadzieja Mediów". W czerwcu 2019 roku otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Kryształowe pióra", a pół roku później został laureatem XXV Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory za reportaż "Misja". 

fot. Rajmund Nafalski 

Zobacz więcej na temat: Antoni Rokicki