X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Irena Piłatowska

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2012 10:33
Audio

Redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu PR S.A. od 1 marca 2004 roku.

Dziennikarka Polskiego Radia S.A. Reportażem radiowym zajmuje się od 1984 roku.
Jej reportaże emitowane były w wielu rozgłośniach świata. Audycje dokumentalne jej autorstwa znajdują się w zbiorach Instytutu im. Gen. Wł. Sikorskiego w Londynie oraz Biblioteki Narodowej w Lincoln Center na Manhattanie w Nowym Jorku. Za swoją radiową twórczość uhonorowana została wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami w kraju i na świecie (w sumie ponad 50 nagród). Wielokrotnie reprezentowała Polską Radiofonię na festiwalach, konkursach i konferencjach międzynarodowych.

Przyznano jej m.in.: "Złoty Mikrofon" - najwyższe polskie wyróżnienie dla twórców radiowych, Nagrodę Główną SDP - "Wolności Słowa"("za odwagę przeciwstawienia się, w poszukiwaniu prawdy, obiegowym sądom środowiska dziennikarskiego, opinii publicznej i polityków"), Nagrodę im. Ksawerego Pruszyńskiego, Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, nominację do Grand Press, jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie - "Premios Ondas", wyróżnienie na Prix Italia oraz drugą nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Audialnej pod patronatem EBU (Europejskiej Unii Nadawców). W roku 2007 otrzymała Nagrodę Związku Literatów Polskich im. Witolda Hulewicza za wybitne osiągnięcia w dziedzinie reportażu radiowego. W 2009 roku otrzymała brązowy medal Gloria Artis – Nagrodę Ministra Kultury za działania na rzecz kultury polskiej, a w 2010 - Nagrodę Specjalną Prezesa Polskiego Radia SA za wybitne osiągnięcia zawodowe i działania na rzecz promocji reportażu radiowego.


Reportaże jej autorstwa wielokrotnie reprezentowały Polskie Radio na wszystkich międzynarodowych Festiwalach i konferencjach. Miesięcznik "Pani" uznał ją w 1999 roku za jedną ze 100 Polek budzących podziw i uznanie zarówno w kraju jak i zagranicą.


Od 1. 03. 2004. jest redaktorem naczelnym Studia Reportażu i Dokumentu PR S.A. Od wielu lat prowadzi zajęcia ze sztuki reportażu radiowego w wielu wyższych uczelniach kraju a także szkoli dziennikarzy rozgłośni polonijnych i polskojęzycznych w świecie.
Niestrudzona propagatorka reportażu radiowego i jego twórców: jest m. in. pomysłodawczynią najbardziej prestiżowego polskiego konkursu dla reportażystów – Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów MELCHIORY, przed kilkunastu  laty wymyśliła i prowadzi  do dziś „Spotkania z Reportażem” w warszawskim Klubie Księgarza, trzy sezony latem w parku Rydza Śmigłego w Warszawie prowadziła spotkania pod hasłem „Przygoda z Reportażem”, które także były jej autorskim pomysłem.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak