X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Irena Piłatowska zaprasza na transmisję i streaming z Gali Reportażystów Polskich Melchiory 2014

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 13:00
- Zamarzyło mi się 10 lat temu, żeby zrobić konkurs, w którym wszyscy będziemy razem. Będziemy podglądać swoją twórczość i wzajemnie się inspirować. Mam nadzieję, że to się udało. Wiem, że nie tylko radiowcy chcą mieć statuetkę Melchiora - powiedziała w radiowej Jedynce Irena Piłatowska-Mądry, redaktor naczelna Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
Audio
  • Irena Piłatowska-Mądry o X Gali Reportażystów Polskich "MELCHIORY 2014". (Cztery pory roku/Jedynka)

Już w piątek 23 maja o godz. 18.45, w Teatrze Stanisławowskim w warszawskich Łazienkach Królewskich odbędzie się X Gala Reportażystów Polskich "MELCHIORY 2014". Organizatorem uroczystości jest Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Patronat honorowy nad Galą objął minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. Patronat medialny: Pierwszy Program Polskiego Radia i Tygodnik "Angora".

Irena Piłatowska-Mądry wspominała w radiowej Jedynce, jak 10 lat temu wybierała statuetkę konkursu.  - Przyszedł plastyk z ogromną liczbą projektów, ale żaden mi się nie podobał. Wreszcie wyciągnął jeszcze jeden mówiąc, że ten pewno również nie przypadnie mi do gustu. Był to rysunek Melchiora Wańkowicza, pana w czapeczce, z brzuszkiem i laseczką. To było to!. Tak wygląda nasza statuetką - powiedziała Irena Piłatowska-Mądry.

Obecnie są dwie statuetki Melchiora. - Wsłuchaliśmy się w głosy koleżanek i kolegów, którzy startowali w kategorii Premiera Roku (reportaż radiowy) i prosili, że oni też chcą mieć chociaż małego melchiorka. Stąd mamy dużego Melchiora  - tzw. złotego i małego - srebrnego - wyjaśniła Irena Piłatowska-Mądry w rozmowie z Romanem Czejarkiem. Jak zapewniła, jury konkursu nie porównuje ze sobą reportaży, które powstały dla mediów papierowych i elektronicznych. Najczęściej przyznawane są równoległe nagrody. - Inspirować można się od jednych i drugich. Pojawiają się ciekawie konstruowane i opowiadane tematy. Gdy ogląda się np. dobry dokument telewizyjny to wystarczy sobie pomyśleć,  jak go przełożyć na język radia. To fajna i twórcza zabawa - dodała gość audycji "Cztery pory roku".

Piątkowa Gala zwieńczy Ogólnopolski Konkurs Reportażystów MELCHIORY 2014.

Transmisja Gali w radiowej Jedynce. Uroczystość będzie można także oglądać w internecie na stronie: reportaz.polskieradio.pl .

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

tj/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Melchiory 2014 - trwa transmisja uroczystej gali konkursu reportażystów

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 13:30
O tych statuetkach marzą wszyscy reportażyści, nie tylko radiowi. Już dziś poznamy laureatów X jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów MELCHIORY 2014.
rozwiń zwiń