X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Melchiory 2014 - Podsumowanie Konkursu

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 15:00
Niedziela, 1 czerwca, godzina 21.18, Program 1. Zaprasza Małgorzata Kownacka.
Audio
Agnieszka Czyżewska-Jacquemet odebrała statuetkę Melchiora 2014. Dziennikarka Polskiego Radia Lublin została Radiową Reportażystką Roku.
Agnieszka Czyżewska-Jacquemet odebrała statuetkę Melchiora 2014. Dziennikarka Polskiego Radia Lublin została Radiową Reportażystką Roku.Foto: PAP/Marcin Bednarski

Ogólnopolski Konkurs Reportażystów MELCHIORY odbył się już po raz 10. Statuetki Melchiora otrzymali autorzy najlepszych reportaży radiowych, prasowych i  telewizyjnych.
Uroczystą galę rozpoczęły słowa patrona nagrody Melchiora Wańkowicza : " Reportaż tkwi fizjologicznie w naturze ludzkiej i, jeżeli nie przychodził natłok zdarzeń, zaczynał zahaczać o literaturę piękną, żeby oddać nie tylko dwuwymiarowość świata, ale jego kolor, jego zapach, jego dźwięk. Wszystko w poszukiwaniu prawdy o świecie ".

Jubileusz Melchiorów - wspomnienia dotychczasowych laureatów >>>

Najważniejszą nagrodę – tytuł Radiowego Reportażysty Roku – przyznano Agnieszce Czyżewskiej-Jacquemet z Polskiego Radia Lublin. Laureatka otrzymała statuetkę Melchiora i nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł "za znakomity warsztat i zwrócenie uwagi na nowe zjawisko relatywizmu moralnego we współczesnym społeczeństwie" . - Odebrało mi mowę! - powiedziała odbierając statuetkę - Ja jestem od słuchania, więc tylko bardzo serdecznie podziękuję wszystkim, którzy mi pomagają w pracy nad reportażem i bohaterom, którzy mi zaufali. Za każdym razem, gdy wręczany jest Melchior, wygrywa reportaż i jego siła opowiadania o świecie - podkreśliła najlepsza radiowa reportażystka roku.

W kategorii Inspiracja Roku jury postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody – statuetki Melchiora. Angelika Kuźniak (dziennikarce niezależnej) została nagrodzona "za reportaże o powinności artysty. O obowiązku, jaki ma się wobec własnego talentu. Wobec świata. Wobec Tego, kto nam ten talent podarował". Odbierając nagrodę wypowiedział słowa wspólne wszystkim reportażystom: "jestem bardziej od pisania, niż mówienia. Dziękuję". Drugą statuetkę otrzymali autorzy filmu dokumentalnego "Kochani recydywiści" – Irena i Jerzy Morawscy (TVP) "za wnikliwą opowieść o wielkiej potrzebie miłości" .

W kategorii Premiera Roku jury wyróżniło dwiema równorzędnymi nagrodami reportaże: "Nieidealna piosenka" Anny Dudzińskiej (Polskie Radio Katowice) "za niezwykle emocjonalną opowieść o trudnym losie chłopca, który próbuje zmienić swoje życie przez własną twórczość" oraz "Chcę więcej" Bartosza Panka (Program 2 Polskiego Radia) "za doskonały formalnie reportaż, który pokazuje siłę muzyki, dowodzi, że walka o sztukę jest walką o życie" . Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 4 500 zł oraz statuetki Srebrnego Melchiora.

Bartosz
Bartosz Panek, fot. W. Kusiński
Nagrodą Specjalną Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia (statuetka Melchiora) uhonorowano natomiast Annę Żur z AbbVie Polska Sp. z o.o. "za wieloletnią wspaniałą współpracę, życzliwość, nieocenioną pomoc i umiłowanie reportażu radiowego". - Chciałam podziękować wszystkim, z którymi miałam okazję współpracować. Też z tymi, którzy pracują za kulisami, bo ich nie słyszymy - powiedziała odbierając nagrodę.

Jury konkursu obradowało w składzie: Irena Piłatowska-Mądry (przewodnicząca), Hanna Krall, Krystyna Melion, Anna Sekudewicz, Maciej Drygas. Nagrody wręczali członkowie zarządu Polskiego Radia Jolanta Wiśniewska i Henryk Cichecki.

Gala Reportażystów Polskich "MELCHIORY 2014" odbyła się 23 maja w Teatrze Stanisławowskim w warszawskich Łazienkach Królewskich. Patronat honorowy nad Galą objął minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski , a patronat medialny: Pierwszy Program Polskiego Radia i Tygodnik "Angora" .
________________________________________
Celem Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów jest promowanie indywidualności autorskich i ambitnych form twórczości radiowej, a także uhonorowanie reportażystów innych mediów, których twórczość może być inspiracją dla dziennikarzy radiowych. Odwołanie w nazwie konkursu do Melchiora Wańkowicza jest przywołaniem najlepszej tradycji polskiego reportażu oraz warsztatu i stylu pracy, do którego sięgają dziennikarze uprawiający ten gatunek.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak