Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Agnieszka Walewicz 25.09.2014

Bartosz Panek laureatem Prix Italia 2014!

Reportaż Bartosza Panka "Chcę więcej" wyprodukowany przez Studio Reportażu i Dokumentu PR został nagrodzony na 66. Prix Italia, najbardziej prestiżowym konkursie dla twórców radiowych i telewizyjnych w kategorii EXTRAORDINARY ORIGINALITY AND/OR INNOVATION (oryginalność i innowacja). GRATULUJEMY!
Bartosz Panek -autor i Tomasz Perkowski - realizator zwycięskiego reportażu Chcę więcejBartosz Panek -autor i Tomasz Perkowski - realizator zwycięskiego reportażu "Chcę więcej"

Jury obradujące w składzie:

Wim Vangrootloon (VRT, Belgia), Lorelei Harris (RTÉ, Irlandia), Giancarlo Simoncelli (RAI, Włochy), Hanna Bogoryja-Zakrzewska (PR, Polska), Ilinca Stihi (ROR, Rumunia), Jurij Popov (RTVSLO, Słowenia), Hakan Engstrom (SR, Szwecja), Simon Elmes (BBC, Wielka Brytania)

nagrodziło pracę naszego radiowego kolegi za doskonały dźwięk i realizację radiową oraz za eleganckie pokazanie pasji głównego bohatera i jego walki o powrót do życia i muzyki.("With recordings of exceptional technical and editorial quality, this programme told the story of a brilliant cellist endeavouring to rebuild his musical life after a devastating illness. The jury greatly admired the use of sound in all its manifestations throughout this programme and the elegant manner in which it revealed the protagonist's passion and determination to us.")

REPORTAŻ "CHCĘ WIĘCEJ" NADAMY W RADIOWEJ JEDYNCE

W NIEDZIELĘ 28 WRZEŚNIA O 21:14.

/

– Za ten reportaż Bartosz Panek otrzymał już nagrodę Radiowa Premiera Roku w konkursie Melchiory 2014 oraz Grand Prix III Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek.

"Chcę więcej" to opowieść o wiolonczeliście Dominiku Połońskim , który w 2004 roku zachorował na nowotwór mózgu. Po kilku operacjach i żmudnej rehabilitacji jest dziś jedynym muzykiem, który podczas gry na wiolonczeli używa tylko prawej ręki. Dokument Bartosza Panka zrealizowany został dzięki konkursowi stypendialnemu im. Jacka Stwory. Nagrodzeni w nim dziennikarze dostają od Polskiego Radia szczególny prezent - możliwość zrealizowania reportażu marzeń. Za realizację dźwiekową reportażu odpowiadał Tomasz Perkowski a opiekunem artystycznym pracy był Janusz Deblessem.

– Pomyślałem, że jeśli to ma być reportaż radiowy, należy wrócić do korzeni tego gatunku, czyli myśleć przede wszystkim dźwiękiem. Wybrać taki temat, który byłby nie do opowiedzenia ani w telewizji, ani w gazecie - opowiadał w Dwójkowych "Opowieściach po zmroku" Bartosz Panek . - Historia Dominika Połońskiego to historia człowieka wybitnego pod każdym względem, jednocześnie kozackiego i niesamowitego, ekstremisty dokonującego wielkich rzeczy w muzyce i życiu prywatnym – mówił autor.

Konkurs Międzynarodowego Festiwalu Radiowo-Telewizyjnego Prix Italia nazywany jest "radiowymi Oscarami". W tym roku nagrody w Turynie rozdano po raz 66. – Ten konkurs, obok Prix Europa, uchodzi w środowisku radiowym za najbardziej prestiżowy – tłumaczyła kiedyś w Dwójce Katarzyna Błaszczyk . – Dla werdyktu jury istotna jest nie tylko treść audycji. Bardzo ważne jest również to, w jaki sposób została ona zrealizowana, jak brzmi, co dzieje się na drugim planie dźwiękowym – opowiadała.

To już druga nagroda Prix Italia za reportaż, który powstał dzięki stypendium wygranemu w konkursie im. Jacka Stwory. W 2009 roku Prix Italia otrzymała Patrycja Gruszyńska-Ruman ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za audycję dokumentalną "WiNna nieWiNna"

A tak Bartosz Panek mówił o swoim reportażu w przeddzień ogłoszenia werdyktu:

Usłysz nas
  • W Jedynce - od poniedziałku do piątku o 22.30
  • W Trójce - od poniedziałku do czwartku o 18:15
  • W Czwórce - od poniedziałku do czwartku o 21.45
Wyszukaj reportaż Wpisz autora, tytuł, słowo kluczowe