X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z REPORTAŻYSTAMI RADIOWYMI I ICH AUDYCJAMI

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 13:42
Reportaże, które chcemy zaprezentować to najlepsze audycje wskazane przez Jury Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów MELCHIORY 2015.
Audio

Niezwykłe postaci, niewiarygodne zdarzenia - to wszystko w najlepszych reportażach ostatniego roku. Będzie można osobiście poznać ich autorów, posłuchać, porozmawiać z nimi.

Zapraszamy do  Studia im. W. Szpilmana w radiowym budynku przy Al. Niepodległości 77/85 24 maja (niedziela) w godzinach 14.00-20.00.

Do wejścia będą upoważniały wejściówki, które można otrzymać pisząc maila: listy@polskieradio.pl

PLAN PREZENTACJI:

14.00-15.00 „Legenda trwa” –Daniel Karaś, Norbert Tkacz, David Zeisky 35’35’’

Historia Ernesta Wilimowskiego, uznawanego za najlepszego piłkarza w historii polskiej piłki nożnej, który do wybuchu II wojny światowej grał w reprezentacji Polski a po wybuchu wojny podpisał volkslistę i zaczął występować w drużynie III Rzeszy.

15.00-16.00 „Rozstrzelany zegarek” – Agnieszka Czarkowska 28’57’’

Złoty kieszonkowy zegarek zostaje odnaleziony w masowej jamie grobowej przy białostockim Areszcie Śledczym. Kto był właścicielem zegarka? Kto spoczął z nim w dole egzekucyjnym? Czy zegarek pozwoli zidentyfikować ofiary zbrodni? REPORTAŻ ZOSTAŁ NAGRODZONY GRAND PRIX KRAJOWEJ RADY RADIOFONII I TELEWIZJI 2014.

16.00-17.15 „Ten Karski” – Hanna Bogoryja Zakrzewska i Magdalena Skawińska 47’

Młodzi porównują go do Jamesa Bonda. Powstał nawet o nim pierwszy utwór hip-hopowy. Prezydent USA Barack Obama odznaczył go Prezydenckim Medalem Wolności. Legendarny Emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego. Z uporem informował świat o Holokauście.

17.15- 18.00 „Wkręceni w Charlottę” – Anna Rębas 25’

- Historia jak z filmu - mówi gdańska malarka Magda Beneda. Zainteresował ją nagrobek na sopockim cmentarzu a pochowana tu dziewczyna, która zmarła w 1923 roku mając 18 lat  stała się dla niej inspiracją. Kim była Charlotta? Anna Rębas spotkała się z malarką oraz gdańskim pisarzem Mieczysławem Abramowiczem.

18.00-19.15 „Chcę więcej” - Bartosz Panek 43’

Poruszająca historia Dominika Połońskiego – utalentowanego wiolonczelisty, laureata wielu muzycznych nagród, który po poważnej chorobie może grać na swoim instrumencie tylko jedną ręką. Jak odnalazł siebie w świecie, w którym niemal każda czynność wymaga użycia obu rąk? Jak zmieniła się jego muzyka i sposób gry? REPORTAŻ ZOSTAŁ NAGRODZONY PRIX ITALIA 2014.

19.15 – 20.00 „Ocalona rodzinna historia” - Małgorzata Furga i Magdalena Kolatowska 32’07’’

Historia rodziny z Kresów, którą dotknęły pogromy ukraińskie. Przez długie lata historia tamtych dni przekazywana była ustnie w rodzinnych opowieściach. Niedawno jedna z prawnuczek postanowiła ją zapisać.

Zobacz więcej na temat: Melchiory reportaż
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak