X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Reportaż

Melchiory 2015 - nominacje

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 10:00
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia już po raz 11. organizuje Ogólnopolski Konkurs Reportażystów "Melchiory". Konkurs odwołuje się do najlepszych tradycji polskiego reportażu oraz postaci i dorobku Melchiora Wańkowicza.
Statuetki Melchiorów
Statuetki "Melchiorów" Foto: Polskie Radio

- Równo 60 lat mija od powstania pierwszego reportażu, do którego materiały nagrane zostały całkowicie poza radiowym studiem. To był 1955 rok. Autor kronik sądowych - Marian Bekajło zachwycił się opowieścią… prostytutki - opowiada Irena Piłatowska-Mądry, Redaktor Naczelny Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia S.A. i autorka projektu.

Polskie Radio z jej inicjatywy organizuje "Melchiory" od 2005 roku. Tegoroczna 11. już edycja konkursu jest szczególna, ponieważ nagroda zostanie przyznana w roku jubileuszu 90-lecia Polskiego Radia.

- Wielokrotnie podkreślamy znaczenie i rangę tego gatunku, jego wpływ na rozwój radiofonii publicznej, na wzrost jej prestiżu. Jubileusz jest także dobrą okazją, by podziękować wszystkim reportażystom za ich pracę, ich wkład w podejmowany każdego dnia wysiłek na rzecz wzbogacania oferty programowej naszego radia - podkreśla Andrzej Siezieniewski, Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A.

Oczywiste odwołanie w nazwie konkursu do Melchiora Wańkowicza jest nawiązaniem do bogatej tradycji polskiego reportażu oraz warsztatu i stylu pracy, do którego sięgają dziennikarze, uprawiający ten gatunek we wszystkich mediach. I to właśnie do nich konkurs ten jest kierowany.
W tym roku wielka gala przyznania nagród odbędzie się 25 maja o godzinie 18.45 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia  im. Witolda Lutosławskiego.

Zapraszamy do słuchania transmisji w Radiowej Jedynce. Na stronach PolskieRadio.pl dostępny też będzie streaming z gali rozdania nagród.

Wydarzenie uświetni swoją obecnością Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego, który w tym roku, jak Polskie Radio, świętuje swój jubileusz. "Mazowsze" już od 65. lat porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury.

Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, "Mazowsze" powszechnie uznawane jest za zespół narodowy. Jerzy Waldorff, wybitny krytyk muzyczny, nazwał zespół perłą w koronie Rzeczypospolitej.

Melchiory 2015 - nominacje

Nagrody tradycyjnie zostaną przyznane w trzech kategoriach: Radiowy Reportażysta Roku, Premiera Roku oraz Inspiracja Roku. Jury, któremu przewodniczy Irena Piłatowska - Mądry i jego członkowie: Hanna Szperkowicz (Krall), Krystyna Melion, Anna Rączaszek (Sekudewicz), Maciej Drygas po przeanalizowaniu zgłoszonych prac nominowali w kategorii Premiera Roku reportaże:

"Rozstrzelany zegarek" - Agnieszka Czarkowska (PR Białystok)

"Światło na stepie" - Katarzyna Michalak (PR Lublin)

"Ten Karski" - Hanna Bogoryja-Zakrzewska, Magda Skawińska (Studio Reportażu i Dokumentu PR)

Do nagrody w kategorii Inspiracja Roku jury nominowało następujących autorów:

Marcina Kołodziejczyka (Tygodnik Polityka)

Violettę Rotter-Kozerę (TVP Katowice)

Grzegorza Linkowskiego (TVP1)

Barbarę Jendrzejczyk (TVP Katowice)

Jerzego Kalinę (TV Belsat)

W kategorii Radiowego Reportażysty Roku nominowano:

Annę Dudzińską (PR Katowice)

Bartosza Panka (Program 2 PR)

pkur/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Melchiory 2014 przyznane. Oto najlepsi polscy reportażyści

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 12:00
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów MELCHIORY odbył się już po raz 10. Statuetki Melchiora otrzymali autorzy najlepszych reportaży radiowych, prasowych i telewizyjnych.
rozwiń zwiń